הגיע הזמן לממש את החזון: כך מבצעים פתיחת חברה חדשה שלב אחר שלב

זה בחלט מרגש, אך גם מצריך סדר וביצוע של מספר פעולות, כך שאם גם אתם עומדים לפתוח חברה, מוזמנים לעצור להבין מה עליכם לעשות (ובאיזה שלב), למה חשוב לשים לב ואף אלו כלי סיוע קיימים. רגע לפני שנצא לדרך נודה שבירוקרטיה היא אכן חלק משמעותי מהסיפור, ועל כן טוב להכיר אנשי מקצוע וכלים מקוונים שמאוד מסייעים. אז בין אם עומדים לפתוח חברה שעוסקת במכירת דברי מזון ובין אם עומדים להקים חברה שמעניקה שירותים, מוזמנים להקפיד על השלבים הבאים.

יוצאים לדרך!

עומדים לקראת פתיחת חברה חדשה? ראשית יש למצוא שם (יש למצוא כ-3 חלופות רלוונטיות למקרה שהאפשרות הרצויה תיפסל), לקבוע כתובת שעליה מצהירים ואף לקבוע מיהם בעלי המניות ומיהם הדירקטורים. לאחר מכן יש לשלוח בקשת רישום לרשם החברות, וזאת עדיף לבצע באמצעות שירות אונליין שמאפשר לבצע את הפעולה מכל מקום ובצורה מהירה ומאוד נוחה. לאחר שהרישום נעשה ומשיגים תקנון לצד תעודת התאגדות, עוברים לפתוח חשבון בנק עסקי. לשם כך יש לדאוג למספר דברים. בין היתר יש להגיע עם חותמת שמכילה את שם החברה וח.פ. יש להשיג תקנון ותעודת התאגדות חתומים. יש לדאוג לפרוטוקול מורשי חתימה, לפרוטוקול פתיחת חשבון בנק, לפרוטוקול קבלת כרטיס אשראי וכדומה.

מתנהלים מול רשויות המיסים

מנקודה זו עוברים להתנהל מול רשויות המיסים, ופה אנחנו מדברים על פתיחת תיקים במס הכנסה, בביטוח לאומי ובמע"מ. אם עד נקודה זו פעלתם ללא רואה חשבון, נראה שעתה זהו השלב הנכון למצוא אחד שמתמחה בתחום העיסוק שעומד עם הפרק ושמתמחה בסדר הגודל שמאפיין את החברה שאתם רוצים להקים. רואה חשבון מהווה כלי סיוע מהותי עבור כל הליך שנוגע לפתיחת חברה חדשה. הוא יטפל עבורכם בבירוקרטיה, יחסוך זמן רב, יוודא שאינכם מפספסים שלבים ואף יימנע טעויות שנובעות מחוסר התמצאות, כאשר גם פה ראוי לדעת שהתהליך מולו יכול להתנהל באופן מקוון.

 

 

השקעה מוצדקת

עתה לאחר שהבנו מה כרוך בפתיחת חברה חדשה, נעצור להזכיר מדוע ההשקעה הרבה כה חשובה. ובכן חברה היא בעצם כלי שנועד לעודד יזמים לצאת לדרך, וזאת כיוון שמדובר באמצעי הגנה שממזער סיכונים אישיים. שנרחיב? חברה היא ישות משפטית נפרדת, כך שאם העסק כושל, היזם מוגן – החובות לא יופנו נגדו.

מבקשים להטיב את התהליך? היעזרו בטיפים הבאים:

  • טרם בוחרים בנק לנהל בו את החברה, מומלץ לערוך בדיקה. מומלץ לבחון את התנאים השונים, כאשר בהחלט יש מקום להתמקח.
  • כל חברה בע"מ צריכה ברקע רואה חשבון שידווח באופן שוטף לרשות המיסים. כאן נמליץ לחבור אל אחד מקצועי בהקדם הניתן, וזאת כדי שילווה לכל אורך תהליך פתיחת חברה חדשה, וכדי שימשוך מכם לא מעט בירוקרטיה מעיקה. כמו כן, ראוי לבחון האם מבקשים שהוא יעזור באופן נקודתי, או ילווה באופן שוטף, ולו מבחינת ניהול הוצאות מוכרות, ניהול תזרים מזומנים וכדומה.
  • מוטב לשקול שימוש כמה שיותר נרחב בכלים דיגיטליים. אם כדי להוזיל עלויות ואם כדי לחסוך זמן רב ולהוריד משימות מעיקות מסדר הביום.
  • תיקחו בחשבון שפתיחת חברה מצריכה תשלום אגרה, וזה נעשה בהתאם לשנה הקלנדרית. משמע אם פותחים חברה ב-12.2022, עדיין תידרשו לשלם מחדש ב-2023. מכאן שאם עומדים לפתוח חברה בסוף השנה, מוטב לחכות כמה ימים.

לסיכום

נציין שהליך פתיחת חברה כרוך בלא מעט משימות, אך עם ההכוונה מקצועית, כלים ייעודיים ועזרה ממוקדת זוכים לסגור את הפינה במהירות ובראש שקט.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות