נוהגים ברכב דו גלגלי – מה המחיר של ביטוח לאופנוע, אילו סוגים יש ומה הוא מבטח?

יש לכם אופנוע? אין ספק שגם יש לכם קסדה, אך מה עם ביטוח? חיוני לדעת שכל עוד יש ברשותכם אופנוע, ביטוח חובה אינו נתון לבחירה. עם זאת, מה באשר לשאר הביטוחים? אלו סוגים יש, מהם ההבדלים, עבור מי הם רצויים, כמה הם עולים, מתי הם כדאיים ואף לאלו עלויות הגיוני לצפות? ובכן מעבר לעובדה שביטוחים עבור אופנועים נחשבים יקרים ביחס לביטוחים שמיועדים לרכבים, יש מספר דברים נוספים שמוטב לדעת. סקרנים? יש לכם סיבה, במיוחד כשהמידע הבא עשוי לחסוך לכם לא מעט כסף.

כשהאינטרס של חברת הביטוח פוגש את הכיס שלכם

ראשית נתחיל עם 2 עובדות מעניינות ואף שקשורות זו בזו. ובכן ביטוח חובה אינו נתון לשיקולכם ואף גם אם תערכו השוואה מעמיקה, לא תמצאו הבדלים במחירים, וזאת כי מדובר בביטוח שמושפע מאותם קריטריונים ידועים, ובמקביל חברות הביטוח לא ממהרות לבוא לקראת הלקוח. מבחינתן מדובר בהימור מסוכן. המחיר נוגע לגיל ולמין שלכם, לעבר התאונות שלכם, לסוג האופנוע ולשנתון שלו. מנגד, באשר לביטוחים נוספים, זה לגמרי תלוי בכם. פה חברות הביטוח כבר הרבה יותר מעוניינות, כך שיש הרבה יותר תחרות על כל לקוח, ולכן אין לדעת מראש כמה עולה הביטוח. מבקשים לחסוך? בהחלט יש טעם לערוך השוואה מעמיקה.

עלות ביטוח חובה

לכאורה אין הרבה משחק עם ביטוח חובה. מדובר בביטוח שמושפע מאותם נתונים ברורים ומוגדרים. עם זאת, כן ניתן לבחור בין אופציה זולה, לכזאת שיותר יקרה, אם כי מראש נציין שכמו בהרבה מקרים בחיים, כך גם כאן האופציה הזולה עתידה להתגלות כמאוד יקרה. במה מדובר? ובכן המדינה מבקשת לתגמל נהגים זהירים, ואילו חברות הביטוח מבקשות להרוויח. כל זאת ביחד מוביל לאפשרות לעשות ביטוח חובה רגיל, או כזה שכולל השתתפות עצמית. שנרחיב? ביטוח שכולל השתתפות עצמית עשוי להוזיל ב-20% את העלות השנתית, אך יש לכך מחיר. המשמעות היא שכל עוד ההוצאות הרפואיות לא מגיעות ל-25,000 לא תראו שקל מבחינת הביטוח, ואילו לאחר שהביטוח יכסה אובדן של 7 ימי עבודה, תידרשו להתמודד לבד עם המשמעות הכלכלית והכה משמעותית של אובדן ימי עבודה.

 

 

עלות ביטוח מקיף וצד ג'

טרם נעבור לדון מהם המחירים, נעצור להסביר במה דברים אמורים. ובכן ביטוח צד ג' מכסה נזקים שנגרמים לרכוש של אדם אחר. זה יכול להיות הרכב שלו וזה יוכל להית חלון ראווה, מחשב נייד וכדומה. מנגד, ביטוח מקיף נוגע לכיסוי נזקים שנוגעים לאופנוע שלכם. במקרה זה ניתן לבחור בין ביטוח מקיף מלא לביטוח רגיל. ביטוח מקיף מלא בין היתר מכסה נזקים שנגרמים בשל התנהלות רשלנית של הנהג עצמו. כאן נוסיף ונחדד שמחירי הפוליסה מושפעים ממספר משתנים. כך למשל אם הביטוח אמור לכסות יותר נהגים, העלות תגדל. דוגמה נוספת? ביטוח מקיף בין היתר מושפע מאמצעי הגנה שמותקנים על האופנוע וכמובן שגם מהשווי שלו.

אלו ביטוחים נכונים עבורכם?

אז איזה ביטוח מתאים נקודתית עבור האופנוע שלכם? באשר לביטוח חובה, אם אינכם מרוויחים הרבה מעל הממוצע, אין להסתכן עם ביטוח חובה שמציע הנחה בתמורה להשתתפות עצמית. באשר לביטוח מקיף, מאוד תלוי מהו השווי של האופנוע והאם מתכוונים יום אחד למכור אותו הלאה. באשר לביטוח צד ג', כל עוד מרבים בנהיגה, אינכם נהגים מנוסים, ולא מתמקדים רק בשבילי עפר (בהם לא סביר להיתקל בנהגים אחרים), הרי שבהחלט יש טעם להשקיע. מבקשים לחסוך? השקיעו בהשוואת מחירים. אינכם רוצים להשקיע זמן? היעזרו בסוכנות ביטוח שעובדת עם מיטב הגופים – אפשרו לה לעשות עבורכם את שיעורי הבית! טיפ לדרך? תשקלו לשלב ביטוח משלים, למשל ביטוח גרירה. בהצלחה וסעו בבטחה!

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות