מחפשים יועץ השקעות? כך תמצאו את היועץ המתאים לכם ביותר

בעולם ההשקעות יש פוטנציאל רווח לא מבוטל. זהו עולם עמוס פיתויים, כאשר הכסף הגדול נראה לעיתים כאילו נמצא ממש מעבר לפינה – אבל בפועל יכול להיות רחוק הרבה יותר. בדרך להשקעה המוצלחת יש צורך בקבלת החלטות רבות, שיכולות למקסם את אחוזי ההצלחה ואת הרווח שאנחנו גורפים מצד אחד, תוך כדי צמצום הסיכון למינימום האפשרי (אך לא באופן מוחלט, כי בכל השקעה באשר היא יש מימד מסוים של סיכון). פעמים רבות אדם אחד יכול להכווין אתכם לעבר ההשקעה המוצלחת, והוא עונה לשם יועץ השקעות. אבל איך בדיוק תבחרו את היועץ המושלם עבורכם?

יועץ השקעות

בחינת תחומי הפעילות

לא צריך להיות מומחה להשקעות כדי לדעת שמדובר בתחום רחב ועמוס אפיקי השקעה פוטנציאליים. כך למשל תוכלו לבחור בין השקעות נדל"ן, בין אם בישראל ובין אם מחוצה לה, הנחשבות לאפיק השקעה חם במיוחד כיום. אופציה אחרת ומבוקשת היא השקעה בבורסה, שיכולה ללבוש אף היא צורות רבות. קצרה היריעה מלהסביר על ההבדלים בין אגרות חוב, מניות, קרנות נאמנות, תעודות סל וכלי השקעה אחרים, שיכולים להיות מבוססים על הצמדות או אופני ניתוח שונים.

ההקדמה הזו חשובה מכיוון שרבים מיועצי ההשקעות מתמחים בתחומים בודדים מבין אלו של עולם ההשקעות, ולא בכלל האפיקים הקיימים. אסור לשכוח שמעבר לגוף הידע התיאורטי הרחב בכל תחום ותחום, היועץ חייב להכיר את התחום על בוריו ולהיות ער לכל שינוי או מגמה (שחלים חדשות לבקרים). גם אם הדבר אפשרי, זה לא מובן מאליו שיועץ השקעות העוסק בכלל אפיקי ההשקעה יהיה בקיא בהם בצורה מספקת. אסטרטגיה נכונה יכולה להיות בחירה בסוג מסוים של השקעות, וחיפוש אחר מומחים מהשורה הראשונה בו. מנגד יש שיעדיפו לחפש דווקא מומחה למספר תחומים, במטרה ליצור תיק השקעות פרטי מותאם ללקוח.

יועץ השקעות פרטי, או יועץ מטעם?

עוד מומלץ לבדוק מי בדיוק עומד מאחורי יועץ ההשקעות, אם בכלל. יועצי השקעות רבים אמנם מציגים את עצמם כפועלים לטובת האנשים הנעזרים בהם, אך בפועל האינטרסים שלהם הם דווקא לגורם שמשלם להם את תלוש המשכורת: הבנק, למשל.

לכן נראה שכדאי להעדיף את יועצי ההשקעות הפרטיים, שחפים מאינטרסים "חיצוניים" ושאמורים לראות לנגד עיניהם את טובת הלקוח. זה אמנם עשוי להיראות יקר יותר על הנייר, אבל מנגד להגדיל את הסיכויים שלכם לבצע השקעה מוצלחת, ביחס אליה התשלום העודף על הייעוץ הראשוני ייראה כמו "כסף קטן".

הניסיון כן קובע

אנשים רבים מציגים עצמם כ"יועצים" או כ"מומחים" בלי שהם צברו בהכרח את ההכשרה הנדרשת בתחום. ההעדפה שלכם תהיה כמובן ליועצים שכן עברו הכשרה מקיפה, המגולמת בדרך כלל בידע תיאורטי רחב ובמגוון כלים מעשיים שהם צברו במהלך השנים. רצוי לבדוק את ההכשרה של היועץ ואת הניסיון שלו. למרות שזהו לא מדע מדויק, אפשר להבין אנשים הממליצים לתת עדיפות ליועצי השקעות בעלי ניסיון רב שנים.

חשיבותה של כימיה

עם יועץ השקעות לא מתחתנים, אבל עדיין חשוב לוודא שהתקשורת עמו תקינה. הסיבה לכך פשוטה: על היועץ להבין באופן מלא את הצרכים, הרצונות וההעדפות של הלקוח שלו, מה שיכול להיות רק כאשר מתקיימת אותה תקשורת תקינה ורצויה. בהמשך לכך רצוי שיועץ ההשקעות יהיה זמין ויתנהל בשקיפות מלאה מול הלקוחות שלו. בדרך זו הם יוכלו לקבל את המידע הדרוש להם על תיק ההשקעות ומצבו בכל רגע נתון, עם אופציה לקבל החלטות על שינויים הכרחיים במידת הצורך.

מומלץ להיפגש עם כמה יועצי השקעות לפני שמקבלים את ההחלטה הסופית במי לבחור, תוך כדי בירור כיצד תתנהל התקשורת מול כל אחד מהם.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות