במה כרוכות עלויות הקבורה בישראל?

המוסד לביטוח לאומי הוא האחראי על תשלום עלויות הקבורה הבסיסיות. אולם, ישנם עלויות נוספות אותן יש לקחת בחשבון בתהליך הקבורה, כאשר העלות יכולה להגיע גם לעשרות אלפי שקלים – כפי שנציג כעת.

עלויות קבורה בישראל: הוצאה כספית לא קטנה

כל אדם ליווה בחייו אדם קרוב לקבורת עולמים. למרות שהביטוח הלאומי הוא זה שנושא בעלויות הקבורה הבסיסיות, נדרש לא פעם להוציא כספים נוספים בעבור השלמת הקבורה בהתאם לרצונו של המנוח. בתי הקברות ברחבי הארץ אינם גובים תשלום בעבור הקבר עצמו אולם לא מעט מאותם בתי קברות מלאים עד אפס מקום ולכן בעבור קבורה בבית קברות מבוקש המחיר נע בין 30,000-100,000 ₪. במידה והנפטר רכש מראש מקום קבורה, נדרש לבצע הזמנה של מצבה. חברת קדישא מספקת מצבות בסיסיות אולם כדאי לברר מחירים למצבות באמצעות קבלן מצבות מוביל, כל זאת בכדי לספק לנפטר מצבה ראויה עם הקדשה אישית המשקפת את דרכו. התשלום בעבור מצבה משתנה בהתאם למספר האותיות כמו גם אלמנטים מיוחדים כמו לדוגמה תמונתו של הנפטר אותה חורטים על זכוכית באמצעות לייזר, ועל כן מדובר בעלויות נוספות אותן יש לקחת בחשבון בעת ביצוע השוואת מחירים.

במה כרוכות - עלויות הקבורה בישראל

תשלום בעבור הסעת הגופה והטיפול

במידה והנפטר לא נקבר באותו יום, תידרשו לשאת בעלות של קירור הגופה בחדר מתים בעלות של 365 ₪ ליום אחד. נוסף לכך, אם הנפטר מת בביתו, לא נדרש לשלם בעבור העברת הגופה אולם אם העברה מתבצעת בימי חג או בשבת מדובר בעלות כספית של 800 ₪. נוסף לכך, גם הטיפול בגופה גורר הוצאה כספית נוספת במידה ואתם מתכננים לבצע קבורה חילונית – מדובר בהוצאות גבוהות המגלמות את המחיר של השכרת מערכת הגברה, מנחה לאירוע כמו גם תמורת חלקת הקבר במידה והיא נבחרת מראש. לחילופין, ניתן לבחור גם באופציה של שריפת הגופה. מדובר באופציה חדשה יחסית בישראל, ועלותה היא לרוב בסך של 10,000 ₪.

תשלומים נוספים אותם יש לקחת בחשבון

מאחר ועתודות הקברים במדינת ישראל מצומצמת למדי, רבים מהנפטרים נקברים בקומות. במידה ובוחרים בקבורה מועדפת בקומות, העלות היא בסך של 33,000 ₪, כאשר בחלק מבתי הקברות מדובר בעלויות גבוהות אפילו יותר. נוסף להוצאות הקבורה צריך לקחת בחשבון גם התקשרות עם בית דפוס לצורך הדפסה של מודעות אבל (ניתן להתרשם מהמחירון באתרי מדרג מתמחים) כמו גם יצירת קשר עם חברת קייטרינג לצורך אספקה של מזון ושתייה לימי השבעה. לסיכום, קבורה בישראל איננה עסק זול. אולם, באמצעות ספקים מובילים ובעלי המלצות תוכלו לבצע את ההליך בצורה חסכונית עד כמה שאפשר, מבלי לפגוע בכבוד המת ותוך שימת דגש על הבאתו לקבורת עולמים בצורה מכובדת וראויה – כפי שמצופה שייעשה בעבור כל אדם בישראל.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות