ניתוח הרמת חזה: כל מה שחשוב לדעת על התהליך

ניתוח הרמת חזה הוא הליך קוסמטי שבו מרימים ומעצבים מחדש את המראה של שדיים נפולים כדי ליצור מראה צעיר ומושך יותר. במאמר הזה תוכלו לקרוא את כל המידע על הניתוח. תקראו על התהליך, על הסיבות לעבור אותו ועל השיקולים השונים שצריך לקחת בחשבון לפני שמחליטים לעבור את הניתוח.

התהליך של הניתוח להרמת החזה

ניתוח הרמת חזה נעשה בכמה שלבים, ואפשר למצוא כאן מידע מלא. המנתח מבצע חתכים כדי להסיר עודפי עור, ממקם מחדש את הפטמה והעטרה במקום גבוה יותר ומעצב מחדש את רקמת השד ויוצר מראה מוצק וצעיר יותר. המנתח עשוי להשתמש בשתלי חזה כדי להגדיל את נפח השד ולשפר את קווי המתאר של השדיים.

 • מיקום החתכים
  המנתח יחתוך במקומות שונים בחזה. הוא ינתח את השדיים בדרך הטובה ביותר, ויתחשב במידת הנפילה של השדיים, כמות העור העודפת בהם ומהן ההעדפות של המטופלת. הוא עשוי לבצע חתכים מסביב לעטרה, מתחת לשד ולאורכו.
 • הרדמה במהלך הניתוח
  ניתוח הרמת חזה מבוצע בדרך כלל בהרדמה כללית כדי להבטיח שהמטופלת לא תרגיש חוסר נעימות או כאב במהלך הניתוח. הרופא המרדים הוא חלק מצוות הרופאים בחדר הניתוח הוא עוקב אחר הסימנים החיוניים של המטופלת, מוודא שהיא מגיבה טוב לחומרי ההרדמה ומחדיר תרופות כדי לשמור על המטופלת ישנה וללא כאבים לאורך כל הניתוח.
 • משך הניתוח
  אורך הניתוח תלוי בתוצאות שהמנותחת רוצה ובדרכים שעומדות בפני המנתח כדי להגיע לתוצאות האלה. בדרך כלל הניתוח אורך כשעתיים או שלוש שעות.
 • ההחלמה מהניתוח
  לאחר הניתוח המטופלת צריכה ללבוש חזייה שתומכת בחזה כדי למנוע תזוזות לא רצויות שלו, וכן עליה להימנע מפעילות מאומצת במשך מספר שבועות כדי להבטיח החלמה תקינה ומהירה כמה שיותר. המנתח ייתן הוראות מפורטות להמשך הטיפול לאחר הניתוח, הוא ידריך את המנותחת איך לטפל בחתכים מהניתוח, ירשום תרופות לטיפול בכאבים ובנפיחות שעלולה להיות באזור ויקבע איתה פגישות מעקב כדי לוודא החלמה תקינה.

מדוע נשים בוחרות בניתוח להרמת חזה?

 • שדיים נפולים עלולים לגרום לכאבים, כמו כאבי גב, צוואר וכתפיים. ואף לגירוי בעור ופריחה שגורמים לאי נוחות. ניתוח הרמת חזה יכול להקל על התסמינים האלה בעזרת הפחתת המשקל והנפח של רקמת השד הנפולה.
 • שדיים נפולים יכולים לגרום לביטחון עצמי נמוכה ובעיות בדימוי הגוף, ולהוביל נשים להיות שיפוטיות כלפי המראה שלהן ולהימנע מסיטואציות חברתיות מסוימות, לדוגמה כשצריך להשתמש בבגדי ים. הניתוח עשוי לסייע לשיפור דימוי הגוף והביטחון העצמי, ולהוביל לחיים מספקים יותר.
 • הריון, ירידה במשקל והזדקנות עלולים לגרום לשדיים לאבד נפח וליפול, וכך לגרום לשינויים בצורת החזה ובגודל שלו. ניתוח הרמת חזה יכול לעזור להחזיר את המראה הצעיר והמושך יותר, ולשפר את קווי המתאר הכלליים של הגוף של המטופלת.

 

 

הסיכונים והיתרונות שצריך לקחת בחשבון

לפני ההחלטה לעבור ניתוח הרמת חזה, חשוב לקחת בחשבון את הסיכונים והיתרונות של ההליך. הסיכונים השונים יכולים להיות זיהום, דימום, שינויים בתחושה בשדיים ואפילו צלקות. ולעומתם, היתרונות האפשריים של הניתוח הם שיפור צורת החזה, פחות נפילה של השדיים, הימנעות מכאב ואי נוחות והערכה עצמית משופרת.

ציפיות ריאליות מתוצאות הניתוח

חשוב שלמטופלות יהיו ציפיות מציאותיות מתוצאות ניתוח הרמת חזה. בעוד שהניתוח יכול לשפר את צורת השד ולגרום לחזה לעמוד בצורה טובה יותר, הוא אינו יכול למנוע הזדקנות עתידית או שינויים אחרים שעלולים להשפיע על מראה השדיים. המטופלות צריכות לדון במטרות ובציפיות שלהם עם המנתח הפלסטי שלהם כדי להבטיח שהן מבינות בצורה ברורה את התוצאות הפוטנציאליות של הניתוח.

לסיכום

ניתוח הרמת חזה הוא הליך קוסמטי פופולרי שיכול לעזור לנשים להשיג את מראה השד שהן רוצות. מידע מלא לגבי ההליך, היתרונות והסיכונים הפוטנציאליים יכול לעזור לקבל החלטה מושכלת. הניתוח מורכב ממספר שלבים, ונשים עשויות לבחור לעבור אותו כדי להקל את אי הנוחות הנגרמת להם מהשדיים הנפולים, להגביר את ההערכה העצמית שלהן, או לטפל בשינויים בצורה ובגודל השדיים שנגרמים מסיבות שונות. יחד עם זאת, המטופלת צריכה לשקול את הסיכונים והיתרונות של הניתוח, להתייעץ עם מומחים ולשמור על ציפיות מציאותיות לגבי התוצאות הפוטנציאליות שלו.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות