מטפלים בנשירה: מה חשוב לדעת לפני שמתחילים להשתמש במינוקסידיל?

אם אתם סובלים מנשירת שיער או מהתקרחות, סביר שאתם מנוסים בכל הנוגע לאינספור העצות לפתרון מצב זה. יש כל מיני טריקים ורעיונות. אך בכל הנוגע לתרופות, ישנו מספר מצומצם של תרופות בולטות ממש. אחת הבולטות שבהן היא המינוקסידיל (מינוקסי / Minoxidil Head).

בחזית הטיפול בהתקרחות

התקרחות היא תופעה שמטרידה רבים, גברים ונשים כאחד. פותחו עבורה לא מעט פתרונות, אשר אחד מהם הוא נטילת התרופה מינוקסידיל. אולי מדויק יותר לתאר זאת כתמיסה או כתכשיר. בכל אופן, מינוקסידיל נמצאת בשוק עוד משנות השמונים, כך שהיא מוכרת היטב וידועה כבטוחה לשימוש. באמצעות התרופה הזו, ניתן לבלום נשירת שיער ולשפר את מצב השיער, בגברים ובנשים. מינוקסידיל מרחיבה כלי דם באזור המטופל ומחזקת את שורשי השיער. כמו כן, לשיער יש שלב צמיחה ושלב מנוחה. מינוקסידיל גורמת לכך ששלב הצמיחה יתארך.

כיצד משתמשים בה?

זו היא תרופה נפוצה למדי וניתן לרכוש אותה לא מרשם רופא. אגב, יש לתרופה זו גרסאות שונות עבור גברים ועבור נשים, עם הבדל בריכוז החומר הפעיל. התרופה מגיעה בנוזל או בקצף, אשר מורחים בדרך כלל פעמיים ביום. החומר מיועד לעור הקרקפת בלבד – לאזורים המקריחים ולאחר השימוש בו חייבים לשטוף ידיים. לאחר מכן ממתינים כשעתיים מבלי לחפוף את הראש. זאת, בכדי לאפשר לחומר להיספג בקרקפת באופן מלא.

עוד כמה נקודות חשובות

אם אתם שוקלים להשתמש במינוקסידיל, חשוב שתדעו גם את העובדות הבאות עליה:

  • מינוקסידיל לא עובדת בכל המקרים – ראשית, חשוב לציין שהיא מתאימה רק לטיפול בהתקרחות על רקע גנטי. לא בהתקרחות מסיבות אחרות כגון מתח נפשי. עם זאת, ההתקרחות על רקע גנטי היא הנפוצה ביותר. כמו כן, היא לא תמיד אם בכלל, ממש מצמיחה שיער חדש. אלא רק בולמת נשירה ומשפרת מצב של שיער קיים.
  • מועילה רק היכן שיש שיער דליל – היא לא יעילה במקומות על הראש, אשר בהם כבר אין שיער.
  • עובדת רק במהלך השימוש בה – אם מפסיקים להשתמש בתרופה, התועלת נפסקת והמצב חוזר לקדמותו.
  • זה לוקח זמן – את התוצאות מתחילים לראות רק לאחר כמה חודשים. לכן, בכדי לדעת אם תרופה זו בכלל תעזור לכם ובאיזו מידה, חייבים לנסות אותה לאורך זמן.
  • לא מתאימה לכולם – אסור לקחת תרופה זו בזמן הריון, עבור קטינים או עבור מי שהם מעל גיל 65.
  • מידת האפקטיביות – חשוב להבין, שמידת האפקטיביות של תכשיר זה ודומיו, תלויה בגורמים רבים. למשל מצב בריאותי כללי או משך ההתקרחות. לכן, האפקטיביות עשויה להיות שונה למדי מאדם לאדם.
  • לא מפריע לטיפול רגיל בשיער – השימוש במינוקסידיל לא דורש שינוי או הפסקת שימוש, בשמפו רגיל לשיער, קונדישנר וכדומה.

האם יש לתרופה תופעות לוואי?

כמו לגבי כל תרופה, גם כאן יש תופעות לוואי אפשריות מסוימות. חלקן נדירות יחסית, כגון כאבי ראש. רכיב הפרופילן גליקול שנמצא בה, עשוי לגרום לגירוי העור ואף לגירודים. חשוב לציין, שיש בשוק גרסאות שונות למינוקסידיל, אשר תופעות הלוואי שלהן שונות מעט. כך שאם מנסים מוצר אחד ותופעות כאלה מופיעות, הן עשויות להיעלם במעבר למוצר מסוג אחר.

כמובן, כל הנאמר כאן איננו ייעוץ רפואי ובכל שאלה או ספק אם ישנם, יש להתייעץ עם רופא.

לסיכום

למי שמוטרדים מנושא נשירת השיער שלהם או שלהן, בהחלט כדאי לדעת על מינוקסידיל. מאחר שהיא זמינה ללא מרשם וקלה ליישום, אפשר פשוט לנסות.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות