טיפים לרכישת נעלי ריצה

חובבי ריצה וותיקים וגם כאלו שרק החלו את דרכם בעולם הריצה, וודאי נתקלו בלא מעט תהיות בנוגע לרכישת נעלי הריצה שלהם. הנעליים הללו יכולות להשפיע באופן משמעותי על איכות הריצה, החוויה וצמצום פציעות הספורט השונות. כיצד תבחרו את נעלי הריצה האידיאליות עבורכם? ריכזנו כמה וכמה טיפים:

נעלי ריצה

איך בוחרים נעל ריצה?

לפני שתתחילו לחפש את הנעל האידיאלית בין הדגמים השונים, וודאו שאתם בוחנים נעליים שמתאימות לריצה ומכילות את כל הטכנולוגיות והעזרים הנחוצים כדוגמת טכנולוגיית בוסט (לא מחייב), בולמי זעזועים וכו'. לכל נעל (או דגם) יש את האלמנטים הייחודיים לה, כך שמוטב לברר אודות מספר דגמים נבחרים ולהכיר את האלמנטים השונים. כמו כן, רצוי להתחשב במשטח עליו אתם עתידים לרוץ, כלומר, אם אתם מתכננים לרוץ בשטח פתוח, על כביש או על הליכון, יש להתאים את הנעל למשטח הריצה שלכם, כך תוכלו להימנע מפציעות מיותרות. לדוגמא נעליים לריצת שטח חייבות להיות עמידות ואיכותיות כמו גם בעלות סוליה חזקה. מלבד זאת, ייתכן וזה יישמע לכם מובן מאליו, אך בבחירת נעל ריצה טובה ומותאמת, יש להתחשב במידת הנעליים, ולוודא שהנעל נוחה ומעניקה את מלוא התמיכה שכן, בחברות הספורט המידות עשויות להיות שונות.

רכשו נעלי ריצה איכותיות שיענו על הצרכים שלכם ויהיו נוחות ומותאמות עבורכם.

כיצד להתאים את נעלי הריצה למבנה הרגל?

התאמת נעלי הריצה למבנה הרגל היא בין הדברים החשובים ביותר, מאחר ולכל אחד יש מבנה שונה לכף רגלו, בין אם מדובר בכף רגל רחבה, פלטפוס או קשת גבוהה – לכל אחד תתאים נעל אחרת, לכן ברכישת הנעל חשוב להתחשב בכל האלמנטים הללו. למשל, ישנם אנשים שמבנה כף רגלם גורם לכך שהעומסים במהלך הריצה מתרכזים בנקודות מסוימות בכף הרגל – נעילת נעליים שאינן מתאימות לכך עשויה להוביל לפציעה.

למשל למתאמנים בעלי קשת נורמטיבית\גבוהה, יתאימו נעלי ריצה קלאסיות ואילו למתאמנים בעלי קשת נמוכה, יתאימו נעלי ריצה ייעודיות המסייעות ליציבות או בעלות בקרת תנועה. יתרה מזאת, למתאמנים בעלי מדרסים מומלץ לקחת בחשבון את המרווח הנחוץ להם בתוך הנעליים.

מתי מחליפים נעלי ריצה?

נעליים שמשמשות אותנו לפעילות בעצימות גבוהה, בדרך כלל מתבלות מהר יותר. מומלץ להחליף את נעלי הריצה לעיתים קרובות, ולא רק כשהן מתחילות להתבלות. כמו כן, מוטב לרכוש יותר מזוג אחד של נעלי ריצה.

 

רכישת נעלי ריצה חייבת להיות משוכלת, לכן כשאתם רוכשים את הנעליים שישמשו אתכם במהלך האימונים, יש להעניק לכך את מלוא תשומת הלב ולקחת בחשבון את כל הפרמטרים השונים (מבנה כף הרגל, מידת הנעליים, משטח האימון וכו'). עד כה, יוצרו מגוון רחב של נעלי ריצה מסוגים שונים, כך שישנו מבחר גדול וייחודי, וממנו תוכלו לבחור את נעל הריצה האידיאלית ביותר עבורכם.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות