כביש 6 בפיתוח : איזה מקטעים מתוכננים לנו?

כביש 6

אם בעבר, כדי להגיע מצפון הארץ עד ירושלים – היו דרושות 3 שעות נסיעה לפחות! או אם להגיע מהדרום אל המרכז –  היה צורך בתכנון יום שלם של נסיעות – הרי שכיום, איכות החיים עולה, והדרך ליעדים מתקצרת משמעותית. הסיבה ליעילות היא הקמת כביש 6 המכונה גם 'דרך יצחק רבין', והוא הכביש הארוך ביותר בישראל, כמו גם היעיל והמהיר ביותר להגעה מיעד אחד לאחר. הכביש מחבר בקלות בין ישובים מרוחקים אל יעדים מרכזיים, אשר נחשבו בעבר כמעט בלתי נגישים!

כביש 6 שקיבל גם את השם "כביש חוצה ישראל" נחשב מבין המהירים והארוכים ביותר בארץ והוא מתחיל מהחלק הדרומי של צפון הארץ, עד למזרחית לכביש 4 וחלקו הצפוני של כביש 40. אורכה של הדרך היא 200 קילומטרים, בעוד שהכביש נמצא כל הזמן בפיתוח, בתהליך של הוספת מקטעים וייעול. אז אילו מקטעים מתוכננים לנו בכביש 6?

הארכת הכביש עד ראש הנקרה

על פי דיווחים אודות מהלכים שיתקיימו להנגשת הכביש לאזורים שונים בארץ, הוחלט על ידי המועצה האזורית לתכנון ובנייה להאריך את כביש 6 בכ – 30 קילומטרים נוספים, בשני מקטעים. שני המקטעים יחולו באזור המקטע הצפוני של ישראל, בעוד שמדובר בהארכה של הכביש עד ראש הנקרה.

האזורים בהם יוארך כביש 6

ההחלטה שפורסמה כבר בסוף שנת 2018, מבטיחה כי הכביש יוארך בעוד 30 קילומטרים על סך שני המקטעים האמורים. ההארכה הינה של שתי תוכניות מתאר משמעותיות אשר יאריכו את כביש 6 צפונה עד לראש הנקרה. הכניסה לכביש תתחיל ממחלף עין תות הסמוך למושבה בת שלמה, עד למקטע כביש נוסף של 22 קילומטרים בין הישוב יוקנעם למחלף סומך.

הכביש יספק מענה לתושבים של קריית אתא, יוקנעם, שפרעם, רכסים, קריית וטבעון ועוד,  בזמן שמדובר בהוספת 20 מחלפים, שתי מנהרות ו 150 גשרים. כעת צפויות שתי תוכניות מתאר ארציות שהחלו לקרום עוד וגידים, כבר בשנת 2018. בכך יושלם המקטע הצפוני החסר ויגובש תוואי בין מחלף סומך למחלף אחיהוד. התוואי ישתרע לאורך 30 הקילומטרים אותם ציינו קודם וגם יטיב עם מי שנוסעים לחופשה בצפון.

היתרונות שבהארכת כביש 6

מלבד היתרון הברור של הגעה ממקום למקום בקלות, ישנן מספר יתרונות בעת הארכת הכביש, כגון:

פתיחת יותר מרכזים מסחריים בשולי הדרך, וקבלת מקסימום נוחות ויעדים לעצירות ריענון בעת הנסיעה.

פיתוח אזורי הצפון והגדלת אופציות התעסוקה.

הקמת יותר אזורי מגורים באזור הצפון ויצירת שרשרת ערים עשירה.

פיתוח תשתיות והעלאת איכות החיים באזורים שדורשים פיתוח.

חסכון בהוצאות אחזקת רכב ודלק.

קיצור שעות נסיעה באופן משמעותי.

פחות עומס בכבישים.

לסיכום, כביש פתוח ומהיר, פחות פקקים בדרך אל היעד, קיצור שעות הנסיעה וחסכון בעלויות – כל אלה מספקים לרבים תקווה לעתיד נוח, יעיל ופרקטי יותר.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות