תורת הקבלה: הכירו את התורה המיסטית של היהדות

כל מי שבחר להעמיק פעם בעולם היהדות והדת, יודע כי מדובר על עולם שלם עם הרבה מאד כיוונים ותחומים שונים. אפשר לדבר על היהדות במובן השטחי של החוקים והכללים, על ההיסטוריה של העם היהודי וכיצד היהדות איחדה את עם ישראל במשך השנים בגולה וכמובן שאפשר להעמיק במסורת ובחגים, אך אין ספק שאחד הנושאים המרתקים ביותר, שגם מושכים אליו תשומת לב עולמית אפילו מהכיוון של ידוענים ודמויות מפתח, הוא תורת הקבלה. מדובר בלי שום ספק בעולם תוכן מרתק שהדבר המדויק ביותר שניתן להגיד לגביו הוא שרב הנסתר על הגלוי. אנחנו רוצים לדבר בקצרה על התורה המיסטית המרתקת הזאת ולהסביר על רגל אחת בדיוק מה זה אומר, אבל קודם כל – מידע חשוב אם אתם רוצים להשיג את הספרים הרבים של תורת הקבלה.

הכירו את אתר אוצר ספרים

אם תורת הקבלה מעניינת אתכם ואתם רוצים לצלול אל תוך העולם הזה, תוכלו למצוא מהדורות שונות באתר "אוצר ספרים". החל משלושת הכרכים של ספר הזוהר בפירוש הרבה ראובן מרגלית, דרך אוצר הזהר מתוק מדבש ד' כרכים ועד לספרים הנדירים ביותר כמו מפתח שלמה – באתר הזה תוכלו למצוא את כל המקורות הכי מרתקים ומעניינים בתחום.

אגב, אם אתם מחפשים ספרות יהודית מסוגים אחרים כמו נושאים של זוגיות, ספרי ילדים, פסיכולוגיה, קואוצ'ינג וכן הלאה – באתר הזה תוכלו למצוא את כל מה שאתם מחפשים בקלות ולרוב למצוא הרבה מאד ספרים שאי אפשר למצוא בשום מקום אחר.

על תורת הקבלה

האמת היא שאין שום דרך לדבר על תורת הקבלה מבלי לרדד את הנושא לגמרי, אבל בכל זאת ננסה להסביר את קווי היסוד שלה ואת מטרתה העילאית, שהיא דומה אגב להרבה תורות אחרות. באופן כללי, המיסטיקה והקבלה מתארות את הריחוק שנוצר בין האדם לבין האלוהים, או הבריאה אם תרצו. הריחוק הזה הוא תוצר של שנים שהביא כל אחד מאיתנו לתפוס את עצמו כישות נפרדת ולא כחלק אינטגרלי מהאלוהות. הקבלה היא למעשה מעין מדריך או ספר חוקים, שמטרתו להסביר לאדם איך לבטל את הפער הזה ולהפוך להיות אחד ומאוחד עם הבריאה. עם זאת, אם אתם מחפשים צעדים ברורים ופשוטים להבנה, תורת הקבלה בהחלט לא תספק לכם את זה. הכתבים מלאים בסתירות, רמיזות ודברים שניתן לפרש לכמה וכמה כיוונים, ועד היום עוסקים מיטב הפילוסופים בתחום הפילוסופיה היהודית בניסיונות לפרש את תורת הקבלה הנסתרת.

תורת הקבלה: הכירו את התורה המיסטית של היהדות

תנועה עולמית חוצה גבולות

הקבלה התפתחה אומנם לפני מאות שנים, אך נראה כי עד היום היא מקור לעניין רב בקרב מיסטיקנים וחוקרי דת ורוח. כיום, ישנם חלקים ביהדות הרואים בקבלה ובספרים השונים מעין סכנה ואפילו טוענים שמי שיעמיק בתחום עשוי לאבד עליו את הדעת. עם זאת, מדובר על זרמים קטנים ולא הזרמים המרכזיים ודווקא אנשי הדת הגדולים ביותר בהחלט מעודדים להעמיק בתורת הקבלה. הקבלה והספרות שנוצרה בעקבותיה נתפסת כיום כהשלמה לתורה הכתובה והתורה שבעל הפה ולמעשה מביאה את החלקים הרוחניים והנסתרים יותר אל קדמת הבמה.

המקורות השונים הם מרתקים ומעניינים ומביאים דילמות מוסריות וכן תכנים מתוך המקורות בפרשנות שונה. אם עולם היהדות והרוחניות היהודית מדברים אליכם, אנו בהחלט ממליצים להתחיל ולהכיר את הקבלה דרך הספרים השונים בתחום. כמו כן אפשר בהחלט להצטרף לקבוצות למידה ולהכיר את הנושא מפי רבנים ואנשי דת שמכירים אותו יותר לעומק. עולם הקבלה הוא עולם עשיר, מרתק ומעניין ששווה בהחלט להכיר לעומק.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות