איך לארגן אירוע חינה בדיוק כמו במרוקו?

אירוע חינה

עם כל הכבוד לאירוע החתונה, אירוע החינה הוא זה שתופס את קדמת הבמה, וזאת כי החינה הרבה יותר אינטימית, מושתתת על מסורת עתיקה, מאוד שמחה ומבחינת עיצוב היא הרבה יותר מרשימה וייחודית. מכאן שאם בימים אלו אתם עומדים לארגן חינה, מוטב שהיא תיצמד למנהגי המסורת ותכבד את הרקע שממנו היא מגיעה, ומוטב שהיא תכלול נכונה את חמשת האלמנטים המשמעותיים: מאכלים, מוזיקה, עיצוב, תלבושות ומנהגים.

לקראת טקס החינה

טרם מגיעים לערב הגדול הכלה המיועדת הולכת עם חברות למקווה ובחזור היא מקיפה את הבית (או את האולם) כ7 פעמים ורק לאחר מכן היא נכנסת – ישר אל לב ליבו של האירוע: טקס הכנת עיסת החינה, אותה חינה שמסמלת מעבר לחיים משותפים בריאים וטובים.

השקעה בפרטים הקטנים והגדולים

עיצוב מושקע הוא ללא ספק חלק מהחבילה. תפאורה מושקעת כוללת מיטת אפריון, אוהל, שטיחים, תלבושות מפוארות ושלל פריטי נוי – כל אלו ביחד הם בגדר חובה בכל חינה בדומה למרוקו, כי אם כבר בוחרים לחגוג טקס כה סמלי ובעל קשר רגשי לעבר, מוטב שהוא יהיה מדויק, ויזכיר מראות מימים עברו.

לעצום עיניים ולדמיין את רחובות מרוקו

לתפאורה יש חלק ניכר בחינה המרוקאית, ועל כן נציין שלצד פריטים משלימים, קרי קנקני תה מכסף וכריות  רקומות, גם קיימים פריטים מאסיביים, קרי אוהל חינה, טלמון ומיטת אפריון שבאמצעותה נכנסים החתן והכלה. מהו ההבדל בין אוהל לבין טלמון? ובכן האוהל סגור משלושה כיוונים ובפנים עומדים שני כיסאות מלכותיים (לזוג המאושר) ופינת ישיבה מצומצמת עבור קרובי המשפחה. מבחינת עיצוב, בתוכו הכול מאובזר כראוי – כולל פמוטים, קנקנים, נרות ועוד.

טלמון

הטלמון הנו פינת ישיבה שלרוב כוללת מספר קומות. הטלמון כבר הרבה יותר גדול וללא דלתות ובמראה הוא מזכיר אוהל. מכאן שאם מבקשים שאורחים רבים יהיו נוכחים בטקס החינה ואם מבקשים להוסיף ממד עיצובי משמעותי, הרי שללא ספק מדובר בבחירה מבטיחה. מכאן למרות שהאוהל נחשב יותר מסורתי, כאשר מדובר בהרבה אורחים מתבקש לבחור בטלמון.

תלבושות

כיום ניתן לשכור תלבושות מוכנות ייעודיות עבור החינה המרוקאית ובמקביל ניתן לפנות אל מעצבות שמתמחות בתחום, ולו בכדי שהן יתפרו את הבגדים באופן אישי (עבור החתן והכלה). באופן כללי מדובר בבדים עשירים שבהם שולט צבע הבורדו, הכסף, הזהב והלבן.

מוסיקה

בדומה לתהליך תכנון החתונה, גם פה ישנה רשימת ספקים חשובים. למעשה, כל אירוע חינה מרוקאי צריך מוסיקה מתאימה ועל כן מאוד מומלץ להזמין דיג'יי מקצועי שמתמחה בתחום, וזאת כי הוא יידע להתאים את המקצבים לחלקי האירוע, להשמיע מנגינות מסורתיות ובאופן כללי לעשות הרבה שמח.

אוכל כיד המלך

אולי פעם בני המשפחה היו מכינים את כל המתוקים והמאכלים השונים לבדם, אך כיום ניתן לשמור על זיקה למסורת ובו זמנית להוריד מהעומס, וזאת בזכות שירותי קייטרינג ייעודיים. מכאן שניתן ליהנות משלל עוגיות, ריבות, פירות ובאופן כללי משלל מנות עיקריות וקינוחים נהדרים כמיטב המסורת, וזאת מבלי לעמול שעות במטבח. מה עוד? ביחרו נותני שירות מובילים בתחום, משם הדרך לאירוע מפואר תהיה קצרה ומבטיחה.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות