כשבבתי החולים מטופלים ילדים חולים רבים – עמותת לתת תקווה מעניקה להם סיבה לחייך

שהייה בבית חולים לפרק זמן ממושך יכולה להיות חוויה לא פשוטה עבור כל אחד, אך היא עלולה להיות קשה במיוחד עבור ילדים. להיות רחוקים מהבית, מוקפים בסביבה לא מוכרת ובציוד רפואי, ולהתמודד עם הטיפולים הרפואיים שהכרחיים למצב שלהם אך יכולים להיות כואבים ולא נעימים , כל אלה הן חוויות מורכבות ומאתגרות שיכולות לגרום לילדים להרגיש עצובים ובודדים. למרבה  המזל, קיימות עמותות שונות שמנסות לעזור לילדים לשמוח למרות הכל, ביניהן עמותת לתת תקווה. אז איך אפשר לעזור לילדים בבתי חולים לחייך ולשמוח?

ארגון פעילויות, בידור ופנאי

ארגון של שלל פעילויות שונות עבור ילדים חולים יכול לעשות הבדל משמעותי בחייהם, וכך עושה עמותת לתת תקווה. השהות בבית החולים יכולה להיות ארוכה ומייגעת, ופעילויות מהנות לעסוק בהן יכולות לעזור להעביר את הזמן ולגרום לילדים להרגיש תחושה של נורמליות. אם זה סדנאות מוזיקה ואומנות, משחקים מאורגנים או מרכזי פעילויות שמספקים מקום לילדים לעסוק בפעילויות שונות בהדרכה או באופן עצמאי, כל אלה יכולים להיות אופציות נהדרות עבור מטופלים צעירים שיגרמו להם לשמוח. גם ארגון טיולים משותפים ואירועים מחוץ לבית חולים אבל עם מתנדבים שיכולים לשלוט על הסביבה ולבצע התאמות למצב הילד, יכול לעזור מאוד.

תרומת פריטים שונים

נתינת פריטים שונים יכולה לעזור לילדים בבתי חולים להרגיש יותר טוב ויותר בנוח. לדוגמה, חלוקים ושמיכות של בית חולים עלולים לא להיות נוחים במיוחד, ולכן הענקת שמיכות רכות, צבעוניות ונעימות יכול להיות מעשה מנחם וטוב עבור הילדים. קיימים שלל פריטים שונים שיכולים לשדרג את החוויה של הילדים. ניתן לאסוף תרומות כספיות לצורך הרכישה או לקבל את הפריטים יד שנייה מאנשים אחרים. פריטים אלה יכולים לגרום לחדר בית החולים להרגיש יותר כמו בבית, ולילד להרגיש בסביבה נעימה וחמימה יותר.

 

 

חיבור עם ילדים ומשפחות אחרות

חיבור של ילד חולה עם ילדים נוספים במצבו יכול להועיל מאוד. שהייה בבית החולים יכולה לגרום לילדים להרגיש מבודדים ובודדים, על כן חיבור עם אחרים שעוברים חוויה דומה יכול להיות מנחם ומשחרר. אפשר לעשות זאת באמצעות קבוצות תמיכה מרוכזות בהן ניתן לחלוק חוויות או בקבוצות אונליין במדיה החברתית. חיבור אנושי הוא אחת החוזקות המשמעותיות שלנו כבני אדם.

תמיכה רגשית

מצב רפואי לא פשוט ושהייה בבית חולים יכולים לגרום לילדים להרגיש מפוחדים וחוששים, ויכולות לעלות להם עמוד שאלות בנוגע למצבם ולחיים באופן כללי. מתן תמיכה רגשית יכול לעזור לילדים להרגיש פחות מודאגים לגבי השהות בבית חולים ולהעניק להם הזדמנות לבטא את עצמם. זה יכול להיעשות מול צוות בית החולים, עובדים סוציאליים או מתנדבים מטעם עמותות שונות.

סיוע כלכלי

לעיתים משפחות עם ילדים חולים נכנסות לחובות כלכליים מאחר והן צריכות לממן את כל הטיפולים, להפסיד ימי עבודה בשביל הילדים ועוד. הילדים יכולים לחוש בזה שההורים שלהם לחוצים ולהיות מושפעים מכך. על כן תרומה כספית או סיוע ברכישת תרופות יכולים לעשות הבדל משמעותי.

על לתת תקווה, מרכז ארצי לעזרה וסיוע לילד

לתת תקווה הוא ארגון שפועל עם ילדים בבתי חולים באמצעות מערך מתנדבים רחב, שעוזרים למטופלים הצעירים לשמוח ולהתרגש למרות מצבם המורכב. הם עושים זאת בדרכים שונות, אם בסיוע נפשי וליווי של ילדים בתהליך הטיפולים שלהם, אם זה בארגון ימי כיף בחוץ או בעזרה במילוי טפסים בירוקרטיים, כל אלה עושים הבדל עצום בחייהם של ילדים חולים ובני משפחותיהם. כך עמותת לתת תקווה עוזרת להפוך את חייהם לטובים יותר.

לסיכום

בישראל יש ילדים רבים החולים במחלות שונות, וכתוצאה מכך איכות חייהם ושל משפחותיהם נפגעת. עמותת לתת תקווה מסייעת להם רבות ומחזירה להם את החיוך לפנים באמצעות מתן עזרה בדרכים שונות, שכולן מבורכות.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות