מהו חלבון קולגן

המושג "קולגן" הוא כזה שנשמע די הרבה בעשורים האחרונים, בעוד שהזרקה של החומר הגמיש הזה, הזנת הגוף עם קרמים המכילים קולגן, וצריכת מזונות עשירים בחלבון – יכולים למנוע את הזדקנות העור, להגמיש איברים, ולסייע לשמור על תקינות  איברים פנימיים ומערכות בגוף. אבל מה זה בכלל קולגן? ומה אחוז החלבון המצוי בו? ואיך אפשר לצרוך אותו? כל המידע בהמשך.

מידע חשוב אודות חלבון קולגן

אחד מהחומרים שהתגלו (בעשורים האחרונים) כיעילים לשמירה על המראה החיצוני והבריאות, הוא קולגן. בעוד שמדובר בחומר הפועל בגופנו ומגמיש אותו, זאת על ידי החלבון המצוי בו. מלבד ההגמשה של העור, קולגן: מחזק אזורים שונים בגוף ושומר על גמישות כללית.

קרם שמכיל קולגן

ובכל זאת, עם השנים וככול שהזמן עובר, אנו מתחילים לאבד את החלבון שבגוף בקצב של אחוז אחד בכול שנה. בכך רבים בוחרים בהזרקת קולגן אל אזורים מסוימים בגוף, אך יש כאלה שיעדיפו לצרוך קפסולות כתוסף תזונה שיכילו את החלבון החשוב ויחזק את הגוף, גם מבפנים.

חלבון המצוי בקולגן הוא אחד המרכיבים החשובים בגופם של בני אדם ובעלי חיים. הגוף שלנו מורכב מ 30 אחוז חלבון, כאשר קולגן מכיל את אחוזי החלבון הגבוהים ביותר והוא מגיע כמעט ל 90 אחוזי חלבון המכיל אלסטין. אלסטין הוא חומר המאפשר גמישות וחוזק לאברי הגוף.

כדי להבין לעומק את הצורך בחומרים אלה לשימור הגוף, כמו גם להגמשת האיברים וחיזוק כללי – חשוב לדעת כי קולגן  עשוי מחלבונים שמצויים בגוף ושומרים על חוזק וגמישות העור. עם השנים, וככל שהזמן עובר – מאבד הגוף מן הקולגן, משמע: מהחלבונים, ובכך מפסיק לייצר את החומר ששומר על העור ומגמיש אותו.

במקרים כאלה יש לצרוך חלבונים באמצעות קפסולות קולגן או באמצעות מזון שמכיל את חלבונים: כמו ירקות ירוקים, אגוזים, בשר רזה ודגים. מלבד זאת, ישנם רבים שבוחרים להצעיר את מראה העור על ידי הזרקות וטיפולים, כאשר טיפולים קוסמטיים מספקים באופן ישיר את חלבון הקולגן אשר מותח את העור ומקנה לו מראה צעיר.

דרכים טבעיות להעשרת הגוף בחלבונים

אם אתם רוצים לחזק את הגוף ולהחזיר לו את החלבונים הדרושים לו, או לשמור על החלבון בגוף – רצוי להימנע מאורח חיים יושבני, מצריכת אלכוהול, סוכר וסיגריות. מוצרים אלה מורידים את ייצור הקולגן  בגוף ומכהים את העור. כדי לשפר את המצב הפיזי ולהחזיר את החלבון לגוף – מומלץ לצרוך מאכלים המכילים חלבון, לבצע פעילות גופנית ולבחור תוספי תזונה המכילים קולגן. בכך אפשר להרגיש טוב ולהראות נפלא!

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות