5 דרכים להעסיק את הילדים במהלך הטיול

אין דבר יותר נפלא מלצאת לטיול משפחתי עם הילדים: זה מקרב בין בני המשפחה, מאפשר לילדים לחוות חוויות חדשות ותורם לצבירת זיכרונות משפחתיים חדשים. לא משנה לאן תבחרו לנסוע, היכן תנפשו ובאילו דרכים תעברו – כי אתם חייבים לדאוג לילדים לתעסוקה לדרך. מה עושים? ריכזנו לכם 5 דרכים להעסיק את הילדים במהלך הטיול

קריאה מהנה!

ספרים מהווים דרך מצוינת להעסיק את הילדים במהלך הטיול, כשניתן לשלב בין ספרי ילדים קלאסיים לבין ספרי קומיקס לילדים. כך או כך, יש מגוון רחב של ספרים וחומרי קריאה מרתקים, שיאפשרו לילדים לעיין בהם ולהעמיק את הקריאה עד להגעתכם ליעד. אגב, גם ילדים קטנים יכולים ליהנות מספרים במהלך הנסיעה, ולו בשל התמונות הצבעוניות והייחודיות שמעטרות את דפי הספר.

הצטיידו מבעוד מועד בספרים וחוברות קומיקס, ובקשו מהילדים לבחור בעצמם את חומרי הקריאה לנסיעה, כך כולם יהיו מרוצים.

פעילויות יצירה לדרך

עבודות יצירה מהוות פעילות מהנה במיוחד, אבל כשאנחנו נמצאים באמצע נסיעה, לא ניתן לבצע מגוון רחב מידי של פעילויות אך עדיין תוכלו לאפשר לילדים ליצור ברכב. חוברות צביעה יהיו נהדרות עבור הילדים, כמו גם הדבקת מדבקות על מחברות לבנות. הצטיידו מראש בחוברות צביעה ומחברות ריקות, טושים, צבעים, מדבקות ואלמנטים נוספים שיכולים לסייע לילדים ליצור וליהנות מהדרך באופן יצירתי.

משחקים משפחתיים

משחקים משפחתיים כמו "חי, צומח, דומם", "זהה את השיר", "כן, לא, שחור, לבן" וכו', הם משחקים מצוינים להפגת השעמום בנסיעה. נוסף לאלה, טוב לדעת שישנם משחקי קופסה ייעודיים לנסיעה כמו גם משחקים מגנטיים, ואפילו המשחק הפופולארי "מונופול" ניתן לרכישה בגרסה מוקטנת לטובת נסיעות ארוכות.

הפסקות יזומות

אם מתוכננת לכם נסיעה ארוכה במיוחד, טוב לתכנן את המסלול מראש ולבחור מספר יעדים להפסקות יזומות, וכן – גם אם זה אומר שתעשו עצירה בכל חצי שעה. תחנות דלק, שמורות טבע, פרדסים מרהיבים ויעדים נוספים עשויים להיות תחנות מופלאות לעצור בהן במהלך הנסיעה. בכך, הדרך לא נראית ארוכה כל כך, והחוויה נפרשת לכל אורך היום.

מוזיקה

לפני שיוצאים לטיול הכולל נסיעה ארוכה, מוטב לדאוג לדיסקים עם מוזיקה עבור הילדים. מוזיקה יכולה להיות דרך טובה להעביר את הזמן בדרך אל היעד, ולכן כדאי לקחת זאת בחשבון לפני שיוצאים לחופשה. כמו כן, תוכלו לשחק במשחקים מוזיקליים במהלך הנסיעה וליהנות מזמן איכות משפחתי.

 

טיול משפחתי הוא בהחלט זמן נהדר לגיבוש בין בני המשפחה, ולבילוי מהנה ועשיר בחוויות. כמו כן, חשוב לקחת בחשבון שלעיתים ילדים סובלים מבחילות במהלך הנסיעה, ולכן יש להתחשב בכך בתכנון המסלול ולדאוג לפתרונות למקרים הללו. יתרה מזאת, הילדים נוטים להשתעמם בדרך, ולכן יש להצטייד בכל הפריטים הנחוצים כדי להעביר את הנסיעה בכיף ולהעסיק אותם לכל אורך הדרך. טיול מהנה!

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות