רכשתם טבעת אירוסין? כך תדעו אם מדובר ביהלום אמיתי!

 

רכישת טבעת אירוסין חייבת להיות רכישה חכמה וזאת משום שטבעת מסוג זה יש לה ערך רב: גם סנטימנטלי וגם כלכלי תוך שהיהלום נועד גם לשמח את ליבה של בת הזוג אך גם לעבור בדורי דורות בתוך המשפחה.

אם כבר ביצעתם רכישה של טבעת אירוסין – הרי שבוודאי בחרתם בטבעת יפה שמתאימה לטעמה של ארוסתכם ולגודל אצבעה. אבל כיצד בודקים אם היהלום המשובץ על הטבעת הינו אמיתי? כמה טיפים לבדיקה וקבלת אישור על אמיתות היהלום בהמשך.

בכל הנוגע לטבעות אירוסין חשוב לדעת כי כיום ישנו מבחר של סוגי טבעות, סוגי יהלומים וסוגי זהב שמהן עשויה הטבעת, תוך שמלבד שיבוץ יהלומים, כיום ישנן טבעות אירוסין מכובדת למדי אשר משובצות באבי חן מסוגים שונים.

כדאי לקרוא: מדריך בנושא באתר רוגל יהלומים.

רכישת טבעת אירוסין

אז איך יודעים?

אם אכן רכשתם יהלום, חשוב שתדעו כי בעזרת כמה סמנים תוכלו לוודא את האמיתות שלו:

מבחן השקילה

על מנת לוודא כי היהלום הינו אמתי חשוב בתחילה לוודא את משקלו. משקלו המינימאלי של יהלום הינו  0.2 קארט מה ששווה ערך ל 3 גרם והוא יכול להגיע גם למשקלים גבוהים יותר של 0.7 קראט והילך.

על מנת לקבל מושג אודות גודלו של יהלום במשקל מנמלי חשוב לדעת כי קראט שווה ערך לגרעין של חרוב ועל פי נמדדו בעבר משקלים של יהלומים.

בנוסף את משקל הקארט מודדים כיום בנקודות, כאשר רבע קראט שווה ל 25 נקודות וחצי קראט שווה 50 נקודות.

פאות היהלום 

דרך לבדוק את האמיתות של היהלום היא באמצעות בדיקת פאות היהלום כאשר פאות של יהלום מלוטשים כ 57 פאות. נסו לספור את מספר הפאות של היהלום או לקבל פירוט בתעודה גמולוגית (עליה נסביר בהמשך) אודות מפרט היהלום. בנוסף על הפאות להיות חדשות ולא מעוגלות וזאת משום שיהלום אמתי אינו כזה שניתן לעגל אותו בזוויות.

מפרט היהלום

ברכישת טבעת אירוסין בשיבוץ יהלום אמיתי יש לבקש מהחברה או היהלומן שמכר לכם את הטבעת תעודה גמולוגית. תעודה זאת מבטיחה את איכות היהלום תוך שבתעודה ישנו מפרט של כל תכונות היהלום כגון: חיתוך, מספר הפאות, ניקיון האבן, משקל היהלום, בהירותו וצבעו. שמרו את התעודה כהוכחה אודות רכישת יהלום אמיתי.

רכישה ברשתות

על מנת לרכוש יהלום איכותי ואמתי כמובן, יש לרכוש את טבעת האירוסין ברשתות מובילות או באתרים שמבטיחים רכישת יהלום עם עוגה גמולוגית. רכישה באתרי אינטרנט יכול לסייע לכם להוזיל עלויות.

מחיר

שימו לב כי בכל הנוגע למחיר יהלומים אמתיים, טבעת שמשקל היהלום שבה שווה לרבע קראט תעלה החל מ 1,500 שקלים ולא פחות. במידה והסכום נמוך מידה ישנה סיבה לחשוד.

בדיקה אצל מומחה

אם כבר רכשתם את היהלום ואתם חושדים כי הוא אינו אמתי: מומלץ להגיע לבדיקה מקצועית אצל יהלומן מומחה שיאמוד את אמיתות ואת איכותו של היהלום אשר ברשותכם.

 

כיצד ניתן לרכוש טבעת אירוסין שאינה יקרה

כפי שהזכרנו, רכישת טבעת יהלום נחשבת יקרה – אך עדיין אסור להתייאש. אם התקציב שלכם אינו מאפשר לכם את הרכישה של הטבעת שאתם רוצים, או שהטבעת שמחירה מתאים לכם היא כזאת שיש בה יהלום קטן מידי – תמיד תוכלו לרכוש טבעת משובצת באבן חן יוקרתית כמו אבני ספיר, קורל, אבני שוהם ושאר אבנים מרהיבות.

 

לאחר שבדקתם שהיהלום בטבעת האירוסין אמיתי, תוכלו לתכנן את הצעת הנישואין ולאחריה לאסוף רעיונות לאירוע החתונה שלכם. שיהיה מזל טוב!

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות