לא רק אחסון: 5 מוצרי ענן שכל בעל אתר חייב להכיר

בעלי אתרים נהנים כיום מזמינות ישירה, לגולשים רחבי העולם כולו וכמובן מישראל. בכדי לממש זאת ולהפיק את המיטב מהאתר ככלי עסקי, משמעותיות מאוד תשתיות המחשוב ושירותי העזר השונים, שבהם משתמשים. מוצרי ענן מספקים היצע רחב ונוח מאוד לשימוש, לשם השגת מטרה זו. אלה חמישה שירותים כאלה, שכדאי לכל בעל אתר להכיר:

שרת ענן

שכירת שרתי ענן, תספק לכם תשתית עם גמישות רבה במיוחד, ביצועים גבוהים, שרידות גבוהה ועלות נמוכה במיוחד. עוד על שרתים אלה, ראו באתר קמטרה (כמו גם על השירותים האחרים שנזכיר כאן בהמשך). שרתי הענן מבוססים על וירטואליזציה והם לא נופלים משרתים רגילים. אם כבר, מבחינת הלקוח, ההיפך הוא הנכון. הם מאפשרים להתרחב ולשכפל שרתים בקלות וכמובן, לשלם רק על פי המפרט המבוקש.

Load Balancers

מאזני (מנתבי) עומסים בענן, הם שירותים שמסייעים לשפר את יציבות המערכות ואת זמן התגובה של האתר. בעזרתם, העומס שמוטל על שרתי האתר יאוזן באופן דינאמי ומתוחכם, שיסייע לצמצם ולמנוע השפעות של עומס יתר, קריסת שרתים, צווארי בקבוק וכדומה. כתוצאה מכך, האתר שלכם יתפקד באופן חלק, גם בשגרה וגם בזמני ביקוש שיא לשירותיו.

לא רק אחסון 5 מוצרי ענן שכל בעל אתר חייב להכיר

Cloud Block Storage

שירות Cloud Block Storage או אחסון בענן, מספק לבעלי אתרים נפח אחסון נוסף, ככל שנדרש להם (בסדרי גודל של טרה בייטים). עלות האחסון נמוכה מאוד וניתן להרחיב או לצמצם את נפח האחסון שבשימוש, בקלות ובכל זמן. הגישה למידע המאוחסן תהיה מהירה וללא נקודות כשל. מדובר על מערכות אמינות במיוחד, שמבוססות על דיסקים בטכנולוגיית SSD.

חומת אש בענן

תחום נוסף של שירותי ענן שחשוב לבעלי אתרים, הוא כל נושא האבטחה. זאת, מאחר שאתרים שגלויים לציבור, מהווים מטרה קבועה להתקפות מסוגים שונים. כאן, אחד השירותים המומלצים הוא שירות חומת אש בענן. שירות כזה, מספק חציצה בין התשתיות של בעלי האתרים לבין התקפות שונות וסוגים שונים של איומי סייבר שמבוצעים כנגדם. שירות חומת אש כולל יכולות ואפשרויות טכניות מתקדמות רבות, דוגמת ניהול מדיניות הגישה לרשת או VPN לגישה מרחוק,

שירותי מיגרציה

שירות משלים חשוב לשירותי הענן האלה, הוא שירות עזר לתהליכי הגירה (מיגרציה) שונים שנדרשים. שירות זה מסייע לעבור בקלות, מהמערכות הנוכחיות שלכם אל שירותי ענן שונים או להיפך. הוא מאפשר לבצע מעבר חלק, שמפריע כמה שפחות (או בכלל לא) לפעילות השוטפת. זאת, תוך פתרון של מגוון האתגרים הטכניים שעשויים להיות בדרך לכך. זה יכול למשל אתגר של העברת מסדי נתונים או של החלפת DNS.

לסיכום

כדאי לנצל את העובדה ששירותי ענן מספקים פתרון נוח כל כך לצרכי המחשוב. השילוב של עובדה זו עם פעילות מול ספק שירותים איכותי, יתבטא ביתרונות רבים עבור כל בעל אתר.

 

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות