5 טיפים אשר יקלו על העובדים שלכם

שחיקת עובדים מתרחשת כאשר העובדים מפתחים עייפות כללית מהעבודה, עובדים שעות נוספות ולא מתנהלים בעבודה בצורה פונקציונלית. לרוב, לחץ בקרב העובדים מתקיים כאשר העבודה אינה מתקיימת באופן מסודר, כך שהמשימות נערמות, הלחץ גובר והעובד מתחיל להישחק. כיצד ניתן להקל על העובדים לאפשר להם סביבת עבודה נעימה? אספנו לכם כמה טיפים חיוניים.

ניהול עובדים

הפסקה מסודרת

בין אם אתם בתחום הקמעונאות, תחום הפרסום או תחום טכנולוגיה, הנטייה הרווחת בקרב עובדים היא לאכול תוך כדי העבודה ולא לאצת להפסקה מסודרת. לעיתים זה בכדי להספיק יותר משימות במהלך שעות העבודה, ולעיתים זה כי פשוט לא מתאפשר לצאת להפסקה מסודרת (בייחוד בחנויות בהן מצוי מוכר יחיד בחנות בשעות הפעילות). בין הדברים הראשונים שעליכם לעשות בכדי להקל על העובדים שלכם, הוא להעניק להם הפסקה מסודרת של חצי שעה, בה יוכלו לאכול, לנוח ולקחת "פסק זמן" מהעבודה.

לחייג באופן אוטומטי

חיסכון בזמן הוא דבר מהותי, במיוחד במשרדים בהם המשימות רבות והזמן קצר. כאשר מדובר בנציגים, מנהלי לקוחות או מוקדי שירות – רצוי לאפשר להם להיעזר בחייגן שיחות אוטומטי, שכן החייגן עשוי לסייע לתפוקה גבוהה יותר, בזמן קצר יותר. כך הנציג לא יצטרך לחייג באופן ידני מאחר והמערכת תבצע חיוג אוטומטי כפול, כלומר חיוג ראשוני ללקוח וחיוג נוסף לנציג, כך שתי השיחות מתחברות והשיח יוכל להתקיים באופן המיטבי.

אוזנייה בחנויות ומתחמים גדולים

כמה מתסכל זה כשאחד העובדים בחנות זקוק לסיוע מקצועי של אחראי המשמרת הנמצא באזור אחר בחנות, ובכן לא רק שמדובר במצב מתסכל, זה אף עשוי לעכב לקוחות ולגרום לעיכובים בעבודה. ובכן לרוב, המוכר ינסה לאתר את מנהל המשמרת, לחפש אותו או לצעוק לעברו את השאלה הרצויה. בכדי למנוע את כל ההתנהלות הזו וליצור סדר בחנות, מוטב להשתמש באוזנייה. כך העובדים והמנהלים הנמצאים במשמרת, יוכלו לתקשר ביניהם באופן מקצועי ונעים, מבלי להפריע או לעכב את הלקוחות שנמצאים בסניפים.

ארגון ימי גיבוש

אחת לרבעון, מוטב לארגן יום כיף צוותי או ערב גיבוש לכלל העובדים. החל מטיול ליעדים אטרקטיביים, ערב קריוקי, לינת שטח ועד לארוחת ערב משותפת. תוכלו אף לתכנן פעילות מגבשת לאירוע זה ולאפשר לעובדים להתחבר ולהכיר אחד את השני גם מחוץ לשעות העבודה. חשוב לשמור על הווי חברתי ייחודי בעסק, מאחר וזה יסייע לעובדים ליהנות האחד בחברתו של השני ולהרגיש חלק מקבוצה מלוכדת.

אלמנטים לעידוד מוטיבציה

לכל אחד יש אלמנטים שונים המעודדים בקרבו מוטיבציה לעבודה יעילה ומעניקים לו מצב רוח ואנרגיות חיוביות. עבור חלק מהעובדים זו עשויה להיות מוזיקה המתנגנת במהלך שעות העבודה, חלקם ישמחו לקבל הפסקת סיגריה נוספת באמצע היום ואילו ישנם אנשים שהמוטיבציה שלהם מונעת דווקא מעבודת צוות. נסו לגלות מה מניע את המוטיבציה של כל אחד מהעובדים (ערכו איתם שיחות תקופתיות) והעניקו להם את האלמנטים שמעודדים בקרבם מוטיבציה ככל הניתן.

 

עובדי החברה הם בין המשאבים החיוניים ביותר לעסק. הם אלה שמשוחחים עם הלקוח ונותנים מענה לבעיותיו, כך שלמעשה, רוב העבודה מצויה בידיהם. חשוב להקל עליהם ולהעניק להם סביבת עבודה חיובית ופורה, כך העסק יוכל להתנהל באופן המיטבי תוך הגשמת יעדים עסקיים ועמידה במטרות. החל מהפסקות צהריים מסודרות ועד לאלמנטים מעודדי מוטיבציה – כל אלו יסייעו לכם להניע את העובדים לתפוקה גבוהה, עבודה יעילה ואווירה חיובית במשרד.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות