משוויון הזדמנויות ועד לתרומות מחשבים: כך פועלים איל, רפי ומשה אדרעי למען הקהילה

בזמן מגפת הקורונה רבים מאזרחי ישראל הבינו את הפערים בחברה הישראלית, לא מעט בעקבות סיפורים שהגיעו לתקשורת אודות בני נוער שלא מצליחים להשתלב במסגרת הלימודים בעקבות מחסור במחשבים. העלות הכלכלית של מחשבים בזמן תקופת הקורונה זינק בעשרות אחוזים, מה שהוביל בסופו של דבר להפסקת לימודים בעבור אלפי בני נוער, בעיקר מאזור הפריפריה. על מנת להתגבר על הפערים הטכנולוגיים כמו גם לספק הזדמנות שווה לכל תלמיד, החלה עמותת אחינועם אותה ייסדו האחים איל אדרעי, רפי אדרעי ומשה אדרעי לגייס מהציבור מחשבים חדשים או ישנים, כל זאת מתוך מטרה ליצור קדמה טכנולוגית אשר תשפיע באופן ממשי על היכולת של התלמידים לממש את הפוטנציאל הגלום בהם – ללא קשר לרקע מהם הם מגיעים. מבצע גיוס המחשבים נחשב לאחד המבצעים המוצלחים של העמותה, ועדות לכך ניתן למצוא בחלוקה של מעל ל 15,000 מחשבים וכן בהתגייסות של אלפי אזרחים שהבינו כי זה הזמן לאגד כוחות ולהצטרף למתנדבים של העמותה, למען דור העתיד של מדינת ישראל.

שורה ארוכה של פעילויות למען החברה הישראלית

עמותת אחינועם אותה ייסדו כאמור האחים הוקמה מתוך מטרה להעניק הזדמנות הוגנת לכל תלמיד לממש את הפוטנציאל הגלום בו, לא רק בתחום הלימודים אלא עם ראייה לרחוק לגבי נתיבי קריירה. בשנים האחרונות אנו שומעים על לא מעט סיפורי הצלחה של נערים  ונערות שהצליחו להתגבר על המחסומים ולהצליח בענק. אולם, מדובר בטיפה בים וזאת בשל העובדה המצטערת כי בישראל ישנם אלפי בני נוער המוגדרים ע"י רשויות הרווחה כנוער בסיכון. אם עד לפני מספר שנים היחס לאותם בני נוער היה לא פעם פוגעני ומוזנח, כיום בזכות עמותות כמו עמותת אחינועם ניתנת הזדמנות יוצאת דופן ליצור מערך תומך שמוביל להגברת הערך והביטחון העצמי של בני נוער, כחלק ממעטפת אישית הניתנת להם באמצעות שורה ארוכה של פעילויות הכוללות בין היתר חלוקה של מחשבים, חלוקת מלגות, שיפוץ מבני חינוך בערי הפריפריה כמו בעיר צפת וכן בנייה של תוכניות אישיות שנועדו  לספק לכל תלמיד את היכולת לממש את עצמו, גם אם הוא  מגיע מרקע סוציו-אקונומי מורכב. חלוקת המלגות לצד הליווי המקצועי אותו מקבל כל בן או בת נוער הוא זה שהופך את הפעילות של מייסדי העמותה לבעלי השפעה עצומה על הקהילה כמו גם על העתיד של אלפי בני נוער.

משוויון הזדמנויות ועד לתרומות מחשבים: כך פועלים איל, רפי ומשה אדרעי למען הקהילה

שינוי ממשי בחייהם של אלפי בני נוער באזורי הפריפריה

התוכניות של העמותה זכו לשבחים מצד רשויות כמו גם גורמי רווחה וחינוך, כחלק מהבנה כי מדובר בעמותה שמצליחה בעמל רב ובעבודה קשה מאוד ליצור שינוי ממשי בתחום ההשכלה אבל לא פחות גם בתחום התעסוקה. כעמותה שחרטה על דגלה לספק לכל תלמיד את היכולת להגשים את עצמו גם מבחינת תעסוקתית, אין ספק כי הפעילות הענפה של העמותה הובילה לשינוי ממשי בחייהם של אלפי בני נוער באזורי הפריפריה השתפרה באופן משמעותי, לא מעט בזכות הליווי האייש כמו גם תוכניות ארוכות טווח שנבנו כחלק מיצירה של מעטפת תומכת ואוהדת שבמסגרתה כל בן או בת נוער יכולים לקבל את המעטפת שתוביל אותם להצלחה לא רק בתחום הלימודים אלא גם בתחום הקריירה. הפעילות הענפה של העמותה והמייסדים רפי אדרעי מעמותת אחינועם היא זו שהופכת את העמותה לחשובה בנוף החברתי והישראלי, בייחוד לאור סיפורי ההצלחה הרבים כמו גם החתירה המתמדת ליצירה של שווין הזדמנויות בחברה הישראלית.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות