לעבוד מבלי לצאת מהבית: 7 עבודות מומלצות

אחד השינויים המשמעותיים ביותר בשוק העבודה מאז שנות התשעים, התרחש במעבר מעבודות במשרד לעבודות בבית, כשכיום יש לא מעט משרות שכלל לא מצריכות הגעה למשרד, אלא מחשב נייד ואינטרנט – כך ניתן לעבוד מכל מקום בארץ, וכן – גם מכל מקום בעולם. נשמע מסקרן? אספנו 7 עבודות שכדאי להכיר.

לעבוד מבלי לצאת מהבית

לעבוד מהבית

ישנה סברה שאומרת, שעם השנים אנחנו נראה פחות ופחות אנשים שעובדים במשרדים ובחנויות והרבה יותר אנשים שעובדים בבית. האינטרנט יצר מגוון רחב של משרות, כולל משרות הייטק שונות, משרות שירות וכן משרות מקצועיות, אשר אינן מחייבות אותנו לשבת במבנה ייעודי על מנת לבצע את עבודתנו, אלא, אנחנו יכולים לשבת בבית ולבצע את אותה עבודה בתנאים הרבה יותר נוחים.

במאמר זה נציג לפניכם שבעה מקצועות בהם תוכלו לעסוק מבלי לצאת מהבית, עבודות פופולאריות שכל מה שנדרש בשביל לבצע אותן, זה חיבור לאינטרנט. אך לפני כן, אנחנו נסביר בקצרה, מה היתרונות של עבודה מהבית.

יתרונות של עבודה מהבית

היתרון הבולט הוא כמובן היכולת לעבוד בתנאים שנוחים לנו. בין אם זה בחדר העבודה, חדר שינה או כל מקום אחר. אנחנו יכולים לעבוד בתנאים שאנחנו מכירים ונוחים לצרכים שלנו.

יתרון אחר, הוא עצם זה שאנחנו קובעים לעצמנו את לוח הזמנים, אנחנו עובדים על פי מה שמתאפשר ונכון עבורנו. כלומר, עבודה ביום, בלילה, עבודות עם הפסקות במהלך היום ועוד. לא מעט פעמים זה גם יותר אפקטיבי, מאחר ואנחנו יכולים לעבוד, לצאת למנוחה קלה ולחזור לעבוד בכוחות מחודשים.

יתרון נוסף שחשוב להציג הוא דווקא נוגע לפן הכלכלי. בתור עובדים, ההוצאות על דלק, כמו גם הוצאות אחרות נחסכות, ואילו בתור מעסיקים, ההוצאות נחסכות גם כן, ולו בשל העובדה שניתן להעסיק פרילאנסרים ולהימנע מהוצאות מעביד שאותן משלמים בעבור עובדים שכירים.

אז באילו מקצועות ניתן לעבוד מהבית?

כתיבת תוכן

עולם כתיבת התוכן באינטרנט וברשתות חברתיות, מהווה מודל קלאסי של עבודה מהבית. יותר ויותר חברות בוחרות שלא להעסיק כותבי תוכן שכירים אלא לעבוד עם כותבים חיצוניים שעובדים מהבית או מכל אחר. על מנת לעסוק ככותבי תוכן, חשוב להכיר את השפה העברית על בוריה, וכמובן לדעת לכתוב מאמרים וכתבות.

לעבוד מהבית

עיצוב גרפי

עיצוב גרפי זו עוד דוגמא טובה לעבודה אפשרית מהבית, ולו בשל העובדה שניתן לעשות זאת כפרילאנסרים. כך המעצב יכול לעבוד בשקט, בשעות שנוחות לו, ולהעביר את החומר אל הלקוחות במייל. בעבודה מסוג זה כמעט ואין צורך באינטראקציה פיזית עם הלקוח, ובמקרים שבהם יש צורך במפגש – ניתן לקבוע פגישה חד פעמית, לדון על הדברים ולהתחיל לעבוד.

תמיכה טכנית

עובדים שבוחרים לעבוד בתמיכה טכנית, בהחלט יכולים לקבל את ההכשרה הרלוונטית, ולעבוד מהבית (כמובן שלא כל חברה מאפשרת זאת, ועל כן חשוב למצוא חברה שכן). בין אם זו תמיכה טכנית לעובדים בעסק ובין אם זו תמיכה טכנית ללקוחות העסק – כך או כך, מדובר בעבודה עם פוטנציאל גדול, בייחוד עבור מי שלא מחזיק בתואר ראשון או בתעודה מקצועית כלשהי.

קידום אתרים

כיום כל עסק וכל אתר זקוקים לנוכחות דיגיטלית בגוגל, ועל כן למקדמי אתרים יש לא מעט עבודה.  מדובר בתחום משגשג שהופך אט אט למבוקש במיוחד, ולו בשל האפשרות להתפתח ולעסוק בשיווק דיגיטלי.

שיווק בפייסבוק

גם עולם הרשתות הדיגיטליות מצוי במגמת האצה. כל מה שקשור לפרסום ממומן, כתיבת פוסטים, ציון אירועים וכדומה, הפך למבוקש בקרב עסקים רבים. ניתן ללמוד ברשת על אודות רזי השיווק ברשתות החברתיות, כשכמובן ישנם קורסים שונים להיכרות עם התחום.

פיתוח אתרים ואפליקציות

מי שלמד תכנות, בהחלט יכול לעסוק בתחום מבלי לצאת מהבית. ישנה אפשרות לעבוד כשכירים בחברת הייטק, אך יחד עם זאת, ניתן לספק שירותים גם כשאתם עובדים מהבית.

מכירות

גם התחום של מכירות דרך האינטרנט או באמצעים דיגיטליים אחרים, עובר שינוי ולא מעט מהעוסקים בתחום, מבצעים את עבודתם מהבית. למשל ניתן לשווק דרכונים פורטוגליים (מה שהפך לאחרונה למאוד מבוקש בקרב ישראלים רבים), כשאת המידע להוצאת הדרכון מספקים באופן טלפוני או מקוון.

 

לסיכום, יש לא מעט עבודות ומקצועות, בהם ניתן לעסוק מבלי לצאת מהבית. בחרו את המקצוע המועדף עליכם, רכשו השכלה בתחום – וצאו לעבודה!

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות