כולנו הישראלי היפה: אלו כל הסיבות לתרום לעמותות!

העם היהודי ידוע ביחסו למי שצריך עזרה, מי שנמצא בצרה או מי שכרגע נקלע למצב קשה. היהודים מצווים לתת תרומות שונות, מעשרים ומגביות שונות לעניים וקשי – יום. המסורת היפה הזו חלחלה גם אל החברה האזרחית בישראל הנשענת בהרבה דברים על בסיס ערכים יהודיים. למרות שלעיתים נראה שהישראלים מפולגים או אפילו רבים האחד עם רעהו, זוהי תדמית אשר מתפוגגת לה מהר מא כאשר מכירים את העובדות. כאשר יש מצב כלשהו הדורש התגייסות ועזרה, כל עם ישראל נחלץ לעזרה. לתרומות שונות יש השפעות לא רק על מקבל התרומה אלא על מי שתורם, בין אם מזמנו או מכספו. יש סיבות שונות בשבילן כדאי לתרום ועל העיקריות שבהן נדבר כאן במאמר.

תורמים לעמותות ומטרות שונות

יש סיבות רבות בגינן מחליט אדם לבצע תרומה, מניסיוננו יש כמה דברים אשר מניעים את רוב האנשים:

עזרה לנושא קרוב

רבים תורמים למטרה אשר נמצאת קרוב לליבם. יש כאלו אשר חוו מחלה קשה או מי ממשפחתם או קרוביהם חווה אותה. אחרים הם נפגעים של מקרים קשים של תאונות דרכים, אלימות, טרור או דברים אחרים חלילה. ההיכרות עם אותן בעיות, מקרבת את האנשים לנושא וגם חושפת להם את הכשלים והצרכים שניתן להשיג באמצעות תרומות. אנשים רבים משלבים פעילות של תרומה מזמנם ביחד עם תרומה כספית. כך הם מקדמים את אותו נושא אשר קרוב אליהם וליקרים להם ופועלים בכדי לעזור להם ולקהילה באופן רחב.

הרגשת סיפוק

רבות מהתרומות מגיעות פשוט מאנשים אשר רוצים להרגיש סיפוק במעשיהם. לעיתים, אדם מרגיש שובע מקניות של מוצרים או אפילו יציאה לחופשות והוא מחליט להפנות את עיקר משאביו לתרומה. היא מספקת לאותו אדם מטרה ראויה. במקרים אחרים, התרומות באות בנוסף להוצאות אחרות ומספקות לתורם חוויה אחרת אותה לא יוכל לקבל משום מוצר או שירות אחר.

כבוד והכרה

תרומות מקנות לתורם כבוד, הכרה ואפילו תהילה. אנשי ממון רבים תורמים לבניית מבנים, מחלקות בבתי חולים או אפילו מוזיאונים. אחרים, תורמים בצורות שונות ומקבלים אזכור של השם שלהם או משפחתם. זה מקנה להם הכרה כחברים נאמנים בקהילה.

כולנו הישראלי היפה: אלו כל הסיבות לתרום לעמותות!

תרומה לזכר בן או בת משפחה

תרומות רבות נעשות על שם אדם יקר אשר הלך מן העולם. זה יכול להיות הורה אהוב או בסא וסבתא. לפעמים, האדם אשר התרומה היא לזכרות הלך מאיתנו בטרם עת בשל תאונת דרכים מצערת או פיגוע טרור. תרומה לנושא שהיה יקר לאותו אדם היא דרך נפלאה לזכור אותו ואת פועלו. במקרים רבים ניתן לתעל את הכספים לפרויקטים או פעולות אשר יקראו על שם אותו אדם אהוב אשר לו אנחנו מתגעגעים.

ניכוי מס

תרומות לעמותות מוכרות ממס מקבלות פטור מתשלום מיסים. בשביל רבים, זוהי סיבה מספיקה למתן תרומה. ההיגיון הוא שאם הצטברו אצלכם רווחים רבים בעסק או אפילו כתוצאה משכר גבוה, תוכלו לצמצם את חבות המס על ידי תרומה. המס המשולם למדינה הוא כסף אשר ברובו מתבזבז על בירוקרטיה וחוסר יעילות. במקרים אחרים, הכסף הולך למטרות המנוגדות למצפוננו, למשל אדם חרדי אשר לא רוצה שרווחיו הרבים יממנו את גירעונות תיאטרון הבימה. הפתרון של תרומה נותן לתורם את השליטה לאן ילכו אותם כספים במקום להגיע לאוצר המדינה.

מניסיון בתחום התרומות אנחנו יכולים להגיד שמי שתורם, ברוב המקרים לא מצטער על תרומתו. היא ממלאת אותו בתחושת סיפוק וגאווה ומדרבנת אותו ואת הסובבים אותו לתרום אפילו עוד.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות