עמותת עם אחד למען הקהילה: הכירו את חטיבות הסיוע של הארגון

במדינת ישראל פועלים ארגונים רבים ששייכים למגזר השלישי. המטרה של הארגונים הללו שהם כמובן ארגונים ללא מטרת רווח היא לתת סיוע לאזרחים באותם תחומים שבהם ידה של המדינה קצרה מלהושיע. למרות ההתפתחות הרבה שיש במדינה, עדיין לא מעט חלקים באוכלוסייה סובלים ממצוקות שונות. עמותת עם אחד מנסה לשנות את זה במספר דרכים.

סיוע למשפחות נזקקות

התחום הראשון שעליו נספר הוא הסיוע שאותו העמותה מעניקה למשפחות נזקקות. בישראל יש לא מעט משפחות שחיות מתחת לקו העוני, והעמותה שמה לה למטרה לנסות לדאוג שאותן משפחות לא יסבלו מחרפת רעב. בעזרת מערך מתנדבים גדול מתבצעת אריזה של סלי מזון וחלוקה שלהם לאותן משפחות. החלוקה נעשית בצורה שמכבדת את המשפחות ומאפשרת להם לקבל מזון ראוי.

תמיכה בחיילים בודדים

חיילים בודדים הם אותם חיילים שבחרו לשרת בצבא ההגנה לישראל, על אף שאין להם משפחה תומכת בסביבה. במקרים מסוימים החיילים הללו הגיעו מחו"ל רק כדי לשרת בצבא. מתוך הכרת תודה לאותם חיילים שמסכנים את החיים שלהם כדי שאנחנו נוכל לחיות בשקט, עמותה עם אחד מסייעת להם ומעניקה להם בית חם וסביבה תומכת.

 

 

עזרה למשפחות עם תינוקות

יש קשר בין המצב הכלכלי של המשפחה שבה התינוק גדל לבין המצב הבריאותי שלו. כדי לנסות לשנות את המצב הזה, עמותת עם אחד מפעילה מערך סיוע למשפחות עם תינוקות, ומספקת להן מוצרי יסוד בסיסיים שחיוניים לטובת גידול התינוק. הסיוע הזה נועד להבטיח שכל תינוק יקבל את מה שהוא צריך כדי להיות בריא, בלי קשר למצב הכלכלי שבו הוריו נמצאים.

תמיכה בנוער בסיכון

אחת הפעילויות החשובות ביותר של העמותה היא בנושא התמיכה בנוער בסיכון. בני נוער סובלים כיום ממצוקות שונות, ולפעמים אם נגיע כדי לתת להם את הסיוע בזמן הנכון נוכל להוציא אותם מהמקום שבו הם נמצאים. בשלב מוקדם אפשר להחזיר אותם למוטב יחסית בקלות, ובדיוק שם העמותה מנסה להגיע אליהם.

התמיכה באה לידי ביטוי בעיקר בניסיון לשדר לנוער שיש לו למי לפנות, וקיימים מבוגרים שיקשיבו לו בכל מצב, מתוך מטרה להביא אותו למקום טוב יותר. במקום שנסייע לנוער רק אחרי שהוא מדרדר לשולי החברה, אנחנו יכולים לעשות את זה בשלב הרבה יותר מוקדם.

סיוע לקשישים ולמשפחה

התחום האחרון שעליו נספר לכם הוא הסיוע שהעמותה מעניקה לקשישים ולמשפחות שלהם. לטובת הקשישים העמותה מפעילה מרכזי יום, בהם הקשישים יכולים לפגוש בחברה מתאימה, ואף לקבל טיפולי תרפיה שונים. לטובת המשפחה עם אחד מנסה לסייע בהתמודדות עם מחלות זקנה שונות, ובדרך שבה המשפחה תוכל לתמוך בקשיש חולה.

עמותת עם אחד

עמותת עם אחד מסייעת למגוון חלקים באוכלוסייה, מתוך מטרה להפוך את המדינה שלנו למקום שטוב יותר לחיות בו. בין הפעילויות המרכזיות של העמותה אפשר למנות סיוע לקשישים ולמשפחות שלהם, תמיכה בנוער במצוקה, סלי מזון למשפחות נזקקות ומתן סיוע למשפחות עם תינוקות רכים. העמותה פועלת בצורה התנדבותית, וגם אתם יכולים לסייע לה בהתנדבות או בתרומה לטובת סיוע.

לסיכום

כדי להפוך את המדינה שלנו למקום שטוב יותר לחיות בו, אנחנו צריכים לדאוג שכולם ירגישו שייכים. הדרך לתחושה הזו עוברת דווקא דרך אותן אוכלוסיות חלשות, שעלולות להידרדר לשוליים אם לא נעזור להן. עמותת עם אחד מסייעת לנוער בסיכון, משפחות עניות וקשישים בודדים כדי לדאוג שכולם ירגישו שווים. כל סיוע שאותו תתנו לעמותה יעבור באופן ישיר לאותן אוכלוסיות לטובת הקידום שלהן.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות