שירותי נוטריון: מתי תצטרכו אותם – וכמה זה יעלה לכם?

שירותי נוטריון

שירותי נוטריון הם למעשה שירותים משפטיים נרחבים הכוללים בין היתר אישור אימות על ייפוי כוח, תרגומים משפטיים, אישור צוואה ועוד. על מנת לעשות סדר, להלן סקירה אודות הנושא כמו גם עלויות, כך שתוכלו להיות בטוחים כי אתם מקבלים שירות מקצועי אך גם מותאם למחירון.

שירותי נוטריון: פעולות משפטיות נרחבות

כאשר מתייחסים למונח שירותי נוטריון צריך להבין כי מדובר בשירות אותו מקבלים דרך עורך דין אשר הוסמך לעסוק בתחום, וזאת כחלק מידה הארוכה של מדינת ישראל בכל הקשור לאישור מסמכים. מדובר באיש מקצוע שמעניק לכם מגוון אפשרות לבצע פעולות משפטיות נרחבות הכוללות בין היתר: אימות חתימה באמצעות ייפוי כוח לבנק משכנתאות לטובת קבלת הלוואה (משכנתא), צוואות, פעולות בשם אדם מוגבל פיזית, מקרקעין וכן אישור חתימה כללי או ספציפי, בעבור כל סוג של מסמך משפטי. נוסף לכך, נוטריון מעניק שירות של תרגום מסמכים משפטיים בעבור תעודת בגרות, תעודות נישואין, תעודות לידה וכן מסמכים משפטיים נוספים לטובת הצהרת המתרגם בתהליך של קבלת אזרחות זרה או בעקבות דרישה ממוסד אקדמי בחו"ל. במסגרת תפקידו, אחראי הנוטריון גם על מתן אישורי צוואה ואישורי חיים, בהתאם לחוק הנוטריון. חשוב להבין כי כלל השירותים אותם מקבלים דרך נוטריון אחידים מבחינת המחיר, ולפני שאתם פונים לקבלת שירות רצוי  לבדוק מחירון נוטריון עדכני, כאשר את התעריף הקבוע קובע משרד המשפטים.

מהי העלות של שירותי נוטריון?

כאמור, העלות של שירותי נוטריון נקבעת ע"י משרד המשפטים אשר מפקח על התחום ומעדכן את המחירון בכל שנה, כאשר למחיר נדרש להוסיף מע"מ. חשוב לציין  העלות של השירות משתנה בהתאם לטיב השירות. כך לדוגמה, העלות של תרגום נוטריוני בעבור הצגת מסמכים לרשויות המדינה או מסמכים עירוניים מתחלקת לשניים: תרגום המסמכים ומתן אישור. לרוב, העלות נקבעת בהתאם ל 100 מילה – 209 ₪, ובמידה והמסמך ארוך יותר – מחלקים את המסמכים לקבוצות של 100 מילה. לרוב, הנוטריון מבצע בעצמו את התרגום לשפה זרה ועל כן מדובר בעלות כספית נוספת.

בעבור אישור העתקי צילום, תידרשו לשלם 66 ₪ בעבור כל עמוד, תוספת של 5 ₪ בעבור כל עמוד נוסף. אחד המקרים הנפוצים ביותר לקבלת שירות דרך נוטריון הוא מקרה של אישור צוואה. ע"פ המחירון המעודכן ובהתאם לחוק הירושה, עלות אישור צוואה היא 242 ₪ בעבור חותם יחיד, ובעבור כל חותם נוסף על הצוואה נדרש לשלם תוספת של 123 ₪. בעבור העתק צוואה מעבר לעותק יחיד נדרש לשלם 74 ₪. אישור תצהיר משפטי עולה כ 168 ₪ ובעבור כל מצהיר נוסף 67 ₪. בשנים האחרונות ניתן לראות כיצד יותר ויותר זוגות בוחרים לערוך הסכם ממון לפני החתונה. אימות חתימה במסגרת שירותי נוטריון שנועד לוודא כי הצדדים החתומים מודעים לתוקף ההסכם כמו גם לאישור זהות החותמים הוא 364 ₪ לא כולל העתק מסמך נוסף בעלות של 64 ₪.

חלק מהותי מתהליך של אישור הסכם ממון כולל גם את עריכת ההסכם, ועל כן במידה ותרצו פעולות נוספות כמו הגהה ועריכה תעלה כ 267 ₪. שימו לב כי לעיתים העלות של השירות תעלה במידה ותידרשו לקבל את שירותו באופן מהיר ולא בשעות הנהוגות, ועל כן מדובר בעלות שיכולה להגיע לתוספת מחיר של 50%.

קבלת שירותי נוטריון באופן מהיר וללא צורך בהתעסקות מיותרת

הסעיף האחרון אותו ציינו בכל הקשור למחיר נוגע לכך כי בעבר, נדרש היה להגיע באופן פיזי למשרדו של הנוטריון ולבצע את התהליך באופן שלא פעם היה מסורבל ומורכב. אולם, כיום ניתן לקבל את השירות אונליין ובאופן שחוסך לכם זמן ומאמץ, וזאת דרך העלאת מסמכים לאתר הרשמי וקבלתם בפרק זמן קצר, בהתאם לצרכים שלכם ותוך שימת דגש על תשלום שמתבצע בהתאם למחירון הקבוע בחוק.

 

לסיכום, באמצעות שירותי נוטריון אותם מקבלים דרך עורכי דין אשר הוסמכו לעסוק בתחום תוכלו לבצע מגוון רחב של פעולות משפטיות, באופן מדויק ותואם לדרישות החוק – וללא חשש מפני הוצאה כספית שאתם אינכם מודעים אליה, בעקבות העובדה כי כל שירותי הנוטריון מפוקחים בחוק ומתעדכנים מדי שנה ע"י משרד המשפטים.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות