פועלים לשילוב ילדים ונוער בעלי צרכים מיוחדים בחברה הישראלית: הכירו את עמותת לב ונפש

שילוב של ילדים ונוער בעלי צרכים מיוחדים בתוך החברה הישראלית הוא דבר משמעותי מאוד. אל מול צרכים מיוחדים מגוונים שעשויים להיות קיימים אצל ילדים ובני נוער – פעולה ישירה לשילובם בחברה הישראלית, כפי שעושה עמותת לב ונפש, היא זאת שתעצב את העתיד שלהם בצורה משמעותית.

ילדים ונוער בישראל בעלי צרכים מיוחדים

בישראל ישנם לא מעט אנשים בעלי צרכים מיוחדים. מדובר על אנשים עם מגבלות שונות, ברוב המוחלט בריאותיות, שגורמות לכך שאותם אנשים זקוקים לסיוע ותמיכה במישורים שונים ובמובנים שונים. בקרב בעלי הצרכים המיוחדים, ישנם לא מעט ילדים ונוער. ילדים ונוער עם צרכים מיוחדים זקוקים להתאמות שונות ולתמיכה מיוחדת מהחברה, על מנת שהם יוכלו להשתלב בחברה הישראלית בדיוק כמו כל אחד אחר.

אתגר שילובם בחברה הישראלית

שילוב ילדים ונוער עם צרכים מיוחדים בחברה הישראלית זה לא דבר פשוט. מדובר באתגר משמעותי ובעל חשיבות רבה. כדי ליצור חברה שוויונית, צודקת והוגנת כלפי כל האנשים, גם השילוב של בעלי הצרכים המיוחדים בחברה הוא הכרחי. מדובר על אוכלוסייה שלמה שאסור להדירה. מדובר על אתגר, שכן המגבלות שהופכות את אותם אנשים לבעלי צרכים מיוחדים יכולות ליצור קושי משמעותי. השילוב בחברה הישראלית מתחיל עוד בתקופת הילדות והנעורים, שכן כבר בשנים הללו יש השתלבות במוסדות ומסגרות שונות, כמו מסגרות חינוכיות ותנועות נוער למשל.

החשיבות בשילוב נכון

שילוב בצורה נכונה של ילד או נער בעל צרכים מיוחדים בחברה הישראלית הוא בעל חשיבות רבה. קודם כל, הוא חשוב עבור אותו ילד או נער בעל צרכים מיוחדים. הוא מסייע להם גם מבחינת שיפור איכות החיים שלהם וגם מבחינת התחושות האישיות שלהם. כמו כן, שילוב כזה מגביר את הקבלה שלהם, את המימוש העצמי שלהם ומסייע להורים שלהם.

 

 

לא רק שילוב שמבצעת המדינה

המדינה מאפשרת שילוב של ילדים ונוער בעלי צרכים מיוחדים במסגרות שונות בחברה הישראלית, כמו במסגרות חינוכיות או בצבא, אך לא רק המדינה תורמת לשילוב כזה. גם עמותות כמו עמותת לב ונפש מאפשרות שילוב בצורה טובה יותר של נוער וילדים בעלי צרכים מיוחדים בחברה הישראלית.

שילוב במישור התעסוקתי

ילדים ונוער אומנם לא נמצאים בשוק התעסוקה, אך כשנערים עם צרכים מיוחדים מתבגרים, הם צריכים להיות מוכנים להשתלבות בשוק התעסוקה. הצרכים המיוחדים לא נעלמים, ובאמצעות תמיכה וסיוע מהעמותה, בני נוער בגילאים מתקדמים יכולים להיות מוכוונים בצורה מותאמת יותר לקראת השתלבות בשוק התעסוקה.

שילוב במסגרות חינוכיות

המדינה מאפשרת לבני נוער וילדים בעלי צרכים מיוחדים השתלבות במסגרות החינוכיות. זה מתאפשר הודות למסגרות חינוך מיוחד, כמו מוסדות חינוך מיוחד וכיתות חינוך מיוחד. תלמידים בעלי צרכים מיוחדים יכולים אף להשתלב בכיתות לימוד רגילות במקרים מסוימים. עמותת לב ונפש מעניקה ייעוץ להורים ויכולה לסייע להם בקבלת ההחלטות.

שיקום

מסגרות שיקומיות מיועדות לאוכלוסיות רבות ומגוונות. בין היתר, גם אוכלוסיית הילדים ובני הנוער בעלי הצרכים המיוחדים יכולים למצוא תועלת במסגרות הללו, שהעמותה מסייעת בהבנת המסגרות השיקומיות המתאימות.

לסיכום

שילוב של ילדים ובני נוער בעלי צרכים מיוחדים, כפי שכבר ציינו מקודם, הוא אתגר של ממש לכל החברה הישראלית. האתגר הזה טומן במרכזו חשיבות רבה מאוד, גם מבחינת החברה הישראלית וגם מבחינה אישית, כלפי בעלי הצרכים המיוחדים ומשפחותיהם. עמותת לב ונפש מעניקה סיוע בשילוב הילדים ובני הנוער בעלי הצרכים המיוחדים במסגרות שונות בחברה הישראלית.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות