רכב חסכוני בדלק

כיצד מוצאים רכב חסכוני בדלק? בימים של יוקר מחייה והעלאת מחירי הדלק, כמו גם כבישי אגרה שיש לשלם עליהם – חשוב לדעת כיצד לרכוש רכב שיסייע לכם לנסוע בצורה חסכנית יותר.

אז כיצד מוצאים רכב חסכוני בדלק? כמה טיפים בהמשך.

בדיקת את נתוני צריכת הדלקת לפני הקנייה – חשוב לפני הקנייה לבדוק את צריכת הדלק של הרכבים שאתם מתלבטים ביניהם. צריכת דלק גדלה יותר בהתאם לגודל המנוע, כך שככל שהמנוע של הרכב יהיה גדול יותר: הוא יצרוך יותר דלק. עם זאת ישנם רכבים מעולים וזריזים הנחשבים גם חסכניים אפילו עם נפח המנוע שלכם נחשב גדול, ולכן יש לבצע בדיקה מקיפה של צריכת הדלק ויש להבין כמה קילומטרים הוא עושה בטנק דלק.

בדיקת צריכת דלק לרכב קיים או כזה שאתם רוצים לרכוש, ניתן לעשות בקלות: הגיעו לתחנת הדלק ומלאו את מיכל הדלק של רכבכם עד הסוף, סעו עם הרכב עד לסיום של חצי מיכל לפחות ולאחר מכן תדלקו בשנית את הרכב. על מנת לחשב את צריכת הדלק יש לחלק את מספר הקילומטרים שעברתם מהפעם האחרונה שתדלקתם במספר הליטרים שמילאתם בשנית.
קניית רכב חשמלי – רכב זה אינו צורך דלק ויש עלות צריכת חשמל שזולה יותר משמעותית מרכב שפועל על דלק. בישראל אין המון רכבים חשמליים, אבל אם תמצאו כזה תוכלו ליהנות מרכב שעובד על חשמל, ניתן להטעין בבית, והוא יכול לנסוע נסיעות ארוכות באמצעות חשמל.

כיום כמעט כל חברות המכוניות הגדולות משיקות רכבים חשמליים, כאשר הרכבים לא רק חוסכים לכם דלק, אלא שהם גם נחשבים ידידותיים יותר לסביבה.

קניית מכונית היברידית – רבב היברידי מבוסס על שימוש באנרגיה חלופית, כאשר מחירי הדלק נמצאים בשמיים. רכב היברדי הוא כזה שאינו מזהם את הסביבה, בזמן שהרכב בנוי משני מנועים שעובדים לסירוגין, וזאת בהתאם לתאני הכביש והשטח.

לרכב היברדי מנוע בנזין רגיל ומנוע חשמלי שחוסך בדלק ומונע זיהום. בשימוש במכונית בעלת שני מקורות הנעה, ניתן לחסוך משמעותית בדלק.

רכישת רכב עם מנוע טורבו – רבים בעלי מנוע טורבו הם כאלה שהמנוע שלהם בעל נפח קטן. הנפח הקטן של המנוע מאפשר דחיסת אוויר לתוך צילינדר קטן. מה שקורה בפעולה זאת כאשר ישנו מנוע שאינו מייצר דחיסת אוויר צריכת הדלק היא קבועה ולא משתנה בהתאם למהירות הרכב, כמו שקורה ברכבים רגילים מה שעוזר לחסוך בדלק. בנוסף, מנוע טורבו הינו קטן יותר מה שמקל על משקל המנוע וגם כן עוזר לחסוך בדלק.

קניית רכב קטן – רכבים קטנים שמיוצרים היום ומגיעים לשוק, גם הם נחשבים חסכניים יותר בדלק. המנוע של הרבים קטן יותר כמו גם המשקל של הרכב שנחשב קטן הרבה יותר. בכך אפשר לחסוך בדלק בצורה משמעותית! וגם ליהנות מאוטו קטן שנכנס לכל חנייה וקל יותר להחזיק אותו.

כיום כמעט בכל בית בישראל יש לפחות רכב אחד. עם ההוצאות של ביטוחים, מוסך, דלקים ואחזקת הרכב: העלות של אחזקת הרכב הופכת לגדולה יותר, ולכן ההמלצה היא לחפש תמיד רכב חסכני יותר בדלק.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות