עמותת עזר מציון: עוזרים לחולים להתמודד עם התקופה המאתגרת

מחלות עשויות להביא אנשים למצבים שבהם ישנה התמודדות מאוד לא פשוטה, מהיבטים רבים ומשמעותיים. לא תמיד עומדים לרשותם כל המשאבים שדרושים מיידית, בכדי להתמודד עם כך באופן האופטימלי. עמותת עזר מציון היא עמותה מיוחדת ובולטת מאוד בארץ, אשר עומדת לצידם ברגעים מאתגרים מסוג זה. לפניכם היכרות קצרה עם העמותה והרחבה, על מה שהיא מציע כסיוע לחולים באשר הם.

אתגרי המחלה והעמותה שמסייעת

חולים במצבים שונים, בין אם באשפוז או בבית, במחלה, לאחר תאונה ועוד, עומדים בפני מצב מאתגר למדי. יש לפניהם תקופות ארוכות, לעתים ארוכות מאוד, של שיבוש גדול יותר או פחות לשגרת החיים. המצב החדש לעתים מכביד עליהם מאוד כלכלית. במקרים אחרים, הוא משבש את היכולת לממש חובות משפחתיות שונות, כמו היכולת לתפקד כהורים. מצבי המחלה יוצרים גם אתגרים לא קטנים ברמה הנפשית. הם משבשים תוכניות אישיות שונות, אם זה בלימודים או בעבודה או בכל דבר אחר. לא פחות חשוב – הם מציבים סימני שאלה לגבי העתיד ומכניסים את האדם למצבים של חוסר וודאות. בעזרת שירותי עמותת עזר מציון, ניתן להשיג הקלה במצבים כאלה וסיוע חיוני. לעתים יותר ולעתים פחות, בהתאם לנסיבות. אך תמיד כדאי לנסות ולבדוק, האם עמותה בולטת זו עשויה לסייע. התשובה לכך, היא במקרים רבים חיובית.

 

 

תורמים מח עצם – השרות המיוחד והחשוב

אחד השירותים היותר מיוחדים שמציעה עמותת עזר מציון, הוא בכל הנוגע לתרומת מח עצם. זו היא דוגמה מצוינת, ליכולת של גוף התנדבותי מסוג זה, לתרום באופן משמעותי ביותר לחברה ולחולים באשר הם. במה מדובר? ראשית, הסבר קצר: מח עצם הוא הכינוי המקובל, עבור האזור המיוחד בתוך עצמות הגוף, אשר בו מיוצרים תאי הדם שלנו. שיבושים לגבי תאי הדם ופעילותם, מהווים חלק ממחלות רבות. במקביל, השתלת מח עצם היא פעולה וותיקה וחשובה בעולם הרפואה, אשר מסייעת וכלולה במסגרת טיפול במחלות מסוגים שונים. העמותה מפעילה מאגר גדול מאוד בתחום זה, כבר משנת 1998. למעשה, מאגר מח העצם של עזר מציון הוא בין הגדולים בעולם. המאגר מכיל מח עצם שנאסף מתורמים מרחבי הארץ וגם מצה"ל, אשר מעודד מתגייסים לתרום בצורה כזו.

מה עוד העמותה מציעה?

עמותת עזר מציון היא למעשה עמותה גדולה מאוד ורבת פעילויות. ספציפית בהיבט הסיוע לחולים, היא מציעה גם את הדברים הבאים:

  • ייעוץ והכוונה רפואיים – העמותה מציעה ייעוץ והכוונה בנושאים רפואיים שונים. שרות זה, ניתן באופן אשר מותאם לאזור המגורים של מקבלי השירות, לקופת החולים ולכיסוי הביטוחי הקיים.
  • הידרותרפיה ושיקום – העמותה מפעילה מרכז מיוחד, אשר מטפל במגוון אוכלוסיות שזקוקות לשיקום מסוג זה, בכל גיל, באופן פרטני או קבוצתי.
  • פעילויות מיוחדות עבור ילדים חולי סרטן – מחנות קיץ, מופעים, טיולים, אטרקציות, ימי כיף ואף מסיבות ימי הולדת.
  • בית החלמה לילדים ונוער חולי סרטן – אירוח משפחות שמגיעות מערים רחוקות, של ילדים אשר מקבלים טיפול בסרטן במסגרת של אשפוז יום. האירוח מתבצע בבית החלמה שהוא ברמה מלונאית, עם 16 סוויטות לרשות המשפחות ועם חדר אוכל שמציע שתי ארוחות ביום.
  • סיוע לחולי אלצהיימר – באמצעות שרות של שימור מיומנויות עבורם.
  • השאלת ציוד רפואי בחינם, לכל הזקוקים לו.

לסיכום

עמותת עזר מציון עושה פעילות חשובה ביותר מסוגים רבים וכדאי להיות מודעים לכך בכלל. באופן ספציפי, רצוי לדעת על הסיוע המיוחד שהיא מציעה לחולים, בהתמודדות עם האתגרים הלא פשוטים אשר עוברים עליהם.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות