רכישת אופניים חשמליים: הדברים שאתם חייבים לדעת!

כבר מזמן שרבים נטשו את כלי התחבורה העירוניים המוכרים והתחילו להתנייד באופניים חשמליים. ניתן לראות את השינוי בייחוד בערים פקוקות ועמוסות כדוגמת תל אביב, שם אף קיימים שבילי אופניים ייעודיים לרוכבים. רכיבה על אופניים חשמליים מאפשרת לנו להימנע מהפקקים, להפסיק להתרוצץ בין חניונים בשאיפה למצוא חנייה קרובה ובעיקר להוזיל בעלויות הדלק. החלטתם לרכוש אופניים חשמליים? מעולה! הנה כמה דברים שכדאי לדעת:

התאמה לצרכים האישיים

רוב הפריטים שאנו רוכשים, חייבים להתאים לצרכים האישיים שלנו בכדי שיהיו פונקציונאליים עבורנו, כך גם אופניים חשמליים. אם אתם מעוניינים להשתמש באופניים כדי להגיע לעבודה, סביר להניח שתצטרכו לרכוש אופניים חשמליים מתקפלים, שכן כך תוכלו לאחסן אותם בקרבת מקום העבודה או אפילו בתוך המשרד. דבר זה יעיל ורלוונטי גם למי שמתכנן לנסוע בתחבורה הציבורית מידי יום. כמו כן, אם אתם לא מתגוררים בדירת קרקע, מה שיאלץ אתכם לסחוב את האופניים במדרגות הבניין, מוטב שתרכשו אופניים בעלי משקל נמוך. יתר על כן, חשוב מאוד שהאופניים יתאימו לכם מבחינה פיזית, כך שההגעה אל הכידון והפדלים תהא נוחה ולא תצריך מכם מאמץ.

מפרט טכני

אופניים חשמליים מורכבים ממספר רכיבים אך החשובים שבהם הם המנוע והסוללה, שכן הם אלה שמאפשרים לנו את הרכיבה. בדקו מהו מיקום המנוע (גלגל האופניים או מערכת ההילוכים), מתח המערכת החשמלית ומה העוצמה שלו. בנוגע לסוללה וודאו שמדובר בסוללה איכותית המאפשרת מספר מחזורי הטענה. כמו כן, רכשו סוללה שאינה כבדת משקל ושטעינתה נעשית במהירות המרבית. עוד חשוב לבדוק את איכות השלדה, הבלמים, מערכת ההילוכים, הצופר, הפנסים והצמיגים ולוודא שכולם מקוריים ותקינים. במידה ואתם רוכשים אופניים יד שנייה, בקשו לצאת לנסיעת מבחן וודאו שכל מרכיבי האופניים עובדים כראוי.

מלבד כל אלה, מוטב שתבדקו שמהירות האופניים לא עולה על 25 קמ"ש ושההספק המרבי שלהם יהיה 250 וואט משום שאלה חלק מהתקנות הנוגעות לשימוש באופניים חשמליים. יתר על כן, באופניים שתרכשו חייבת להיות ידית מעצור עם מתג למערכת החשמלית. בדקו אילו אביזרים מתאימים לדגם האופניים שתרכשו ואילו אביזרים מגיעים לכם במעמד הרכישה כדוגמת סבל, מעמד רצפה, מתלה, כיסוי ניילון נגד גשמים, מראה פנורמית ופסי לדים.

ביטוח ואחריות

אם רכשתם אופניים חשמליים לא מהיבואן או היצרן, נסו לברר האם עדיין קיימת אחריות על האופניים והיכן ניתן לנצל אותה. ברכישה מהיצרן יש לוודא את תוקף האחריות עבור האופניים והסוללה. מלבד זאת, כיום עדיין לא קיים ביטוח חובה לאופניים חשמליים, אך עדיף ומומלץ לדאוג לביטוח צד ג' שיכסה נזקי גוף ורכוש במידה ותתרחש תאונת דרכים במהלך הרכיבה. חשוב לציין, הקסדה היא אביזר מהותי וחשוב במהלך השימוש באופניים החשמליים, לכן הקפידו לרכוש עבורכם קסדה מתאימה ונוחה.

 

אופניים חשמליים הם כלי פרקטי שמסייע לעבור מרחקים ארוכים תוך פרק זמן קצר יחסית. מאז שהפכו פופולאריים, רבים נוטים לרכוש אותם כדי להתנייד בקלות וביעילות. בדקו היטב את כל רכיבי האופניים לפני הרכישה, השוו מחירים בין היבואנים והיצרנים השונים ובחרו את הדגם הטוב ביותר עבורכם. שימו לב לקיומם של החוקים והתקנות החלים על רוכבי האופניים, סעו בשבילי אופניים ייעודיים, אל תשוחחו בטלפון במהלך הרכיבה, צייתו לחוקי התנועה, חבשו קסדה על הראש ורכבו בבטחה.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות