טיפים לעיצוב הבית

מקום המפלט שלנו, האזור הכי בטוח שלנו והחלל בו אנחנו נמצאים רוב שעות היום הוא הבית שלנו. לכן מוטב לעצב את הבית כך שהשהות בו תקנה לנו אווירה טובה ומרגיעה ובו בזמן, העיצוב יהווה עבורנו מקום לאמירה אישית. עיצוב הבית אינו דבר שיש להקל ראש לגביו, לכן יש לתכנן את האלמנטים השונים בבית באופן המיטבי תוך שימת דגש על הטעם האישי שלנו והקניית קו עיצובי ברור הכולל את אופי העיצוב והצבעים שילוו את שלל האלמנטים והעיטורים שיקשטו את ביתנו.

צבעים ועיצובים

  • אל תזניחו את התקרה. הנטייה הרווחת בקרב דיירי הבית היא לעצב את הקירות, לרכוש רהיטים אך להותיר את התקרה ריקה ויתומה מאלמנטים. ניתן לעצב את התקרה במגוון דרכים: אם מדובר בחדר ילדים, תוכלו לצבוע את התקרה בצבעים ססגוניים או ליצור מראה של שמיים וכוכבים, לסלון הבית ניתן ליצור קרניז בעיצוב ייחודי או תקרה צפה, שכן מדובר בעיצובים שמקנים לחלל הסלון מראה יוקרתי במיוחד. את העיצובים הללו עושים בעיקר באמצעות גבס, כמו כן, ניתן לבצע עבודות גבס נוספות בחלל הסלון, אלה יעניקו לכם מרחב יצירתי ואפשרויות עיצוב רבות.
  • החלטתם לצבוע את הסלון בצבעים עזים? מוטב לבחור קיר אחד שייצבע בצבע הדומיננטי בכדי שלא תיווצר אשליה לפיה החלל קטן יותר מכפי שהוא. הטיפ תקף גם למי שמעוניין ליצור קיר בריקים או קירות מעוצבים בביתו.
  • העדיפו לעצב את חדרי הילדים לפי קונספט מסוים, זה יקל עליכם מבחינת העיצוב. קונספטים מובילים יכולים להיות סדרת טלוויזיה אהובה, צבע מסוים, חדר באווירת חלל וכוכבים ועוד. בבחירת הנושא התחשבו בתחומי העניין של הילדים, הם אלה שיצטרכו לשהות בחדר ולבלות בו את זמנם הפנוי.

אלמנטים בחלל הבית

  • אל תשאירו קירות ריקים אך במקביל, אל תעמיסו עליהם אלמנטים רבים. נסו למצוא את עמק השווה ולא להיות קיצוניים לאף כיוון. בחללי הבית המשותפים תוכלו לתלות תמונות משפחתיות וציורים שצוירו על ידי מיטב הציירים המפורסמים, ואילו בחדרי הילדים תוכלו לעטר את הקירות באמצעות טפטים צבעוניים או ציורי קיר של דמויות האהובות על הילדים.
  • בחרו גופי תאורה אחידים שמתאימים לקו העיצובי של הבית. נסו להימנע מגופי תאורה פשוטים מידי או לחלופין, מפוארים מידי. נסו להיצמד לעיצוב ולבחור את אלו שיסייעו לכם להעביר את האמירה האישית שלכם בעיצוב החלל.
  • אל תגזימו בבחירת הצבעים והיצמדו למספר צבעים המשתלבים זה בזה ויוצרים הרמוניה. כמו כן, בסלון ובחללים המשותפים, העדיפו צבעים סולידיים ובהירים, בייחוד אם אתם מתגוררים בדירה קטנה.
  • רכשו רהיטים שמתאימים לקונספט העיצובי ויחד עם זה פונקציונליים ובעלי מקומות אחסון רבים. רהיט שישמש רק לנוי אמנם יהווה אלמנט נהדר בביתכם, אך לא יהיה פונקציונלי ויתפוס מקום של רהיט אחר.
  • אם אתם בעלי אופניים ולא יודעים היכן לאחסן אותם, תוכלו להפוך אותם לחלק מהקו העיצובי של הבית על ידי תלייתם על הקיר.
  • לא לשכוח את הטקסטיל. גם לכריות, למצעים ולווילונות יש תפקיד חשוב בעיצוב הבית. בחללים המשותפים ובייחוד בסלון יש לקו העיצובי תפקיד מהותי מאחר וזהו המקום בו לרוב אנו מארחים חברים ובני משפחה. הקפידו לרכוש וילונות, כיסויים לספה או כריות התואמים את העיצוב של החלל עצמו.

 

לעצב את הבית יכולה להיות משימה מהנה במיוחד. תכננו את העיצוב מראש ושימו לב לפרטים הקטנים כמו בחירת הטפט, הריהוט והתמונות שיקשטו את קיר הסלון. תוכלו להיעזר בתהליך במעצבי פנים או שתוכלו לעצב את הבית לבדכם. הקפידו לשמור על הקו העיצובי שתבחרו והיוועצו ביתר בני הבית, כך כולם יהיו מרוצים ויאהבו את נראות חללי הבית.

 

 

 

 

 

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות