למה בריא לצחוק?

26 באוגוסט 2012 | כותב: | פורסם בקטגוריה בריאות ילדים, בריאות נשים, פנאי ובידור - כללי

הצחוק הוא התרופה הטובה ביותר

הומור הוא מדבק. קולות צחוק רועם הם הרבה יותר מדבקים מכל שיעול,אנפוף , או עיטוש. כאשר צחוק משותף, הוא מחבר בני אדם ומגביר את האושר ואינטימיות.צחוק גם גורם לשינויים פיסיים בריאים בגוף.

ההומור והצחוק מחזקים את המערכת החיסונית שלנו, מגבירים את האנרגיה בגוף, מפחיתים את הכאב, ומגנים עלינו מפני השפעות מזיקות של מתח. והכי טוב, הרפואה היקרה הזו היא כייפית, חינמית, וקלה לשימוש.

 

הצחוק הוא תרופה חדשה לגוף ולנפש

צחוק הוא תרופה חזקה ביותר ללחץ,כאב וקונפליקטים. שום דבר לא עובד מהר יותר וחשוב יותר כדי להביא את התודעה ואת הגוף לאיזון מושלם מצחוק טוב. הומור מקטין את הנטל שלנו, מעורר תקוות חדשות, מחבר אותנו לאחרים, ושומר אותנו מחוברים, ממוקדים וערניים.

עם כל כך הרבה כוח לרפא ולחדש, היכולת לצחוק בקלות ולעתים קרובות היא משאב אדיר להתגברות על בעיות, שיפור מערכות יחסים, ,תמיכה פיסית ובריאות רגשית.

 

צחוק והומור עוזרים לשמור על בריאות בנפש

הצחוק גורם להרגשה טובה. וההרגשה הטובה שאתה מקבל כשאתה צוחק נשארת איתך גם לאחר שהצחוק יורד. ההומור עוזר לשמור על גישה חיובית, ואופטימיות במצבים קשים ובזמני אכזבות והפסדים.

יותר מסתם מנוחה מעצב וכאב, הצחוק נותן לנו את האומץ וכוח כדי למצוא מקורות חדשים של משמעות ותקווה. אפילו בזמנים הקשים ביותר, צחוק או אפילו חיוך פשוט יכולים לגרום לנו להרגיש הרבה יותר טוב. והצחוק הוא באמת מדבק, רק משמיעת צחוק, המוח שלנו גורם לנו לחייך ולהצטרף לחגיגה!

 

היתרונות החברתיים של הומור וצחוק

הומור ותקשורת נכונה גורמים לחיזוק הקשרים שלנו עם אחרים על ידי הפעלת רגשות חיוביים וטיפוח קשרים רגשיים.

כאשר אנחנו צוחקים אחד עם השני, נוצר קשר חיובי. קשר זה משמש כחיזוק חזק נגד מתח, חילוקי דעות, ואכזבות.

 

להביא יותר הומור וצחוק לחיים שלנו

הצחוק הוא התגלית שלנו, חלק טבעי של חיים שהוא מוטבע ומולד. תינוקות מתחילים לחייך בשבועות הראשונים לחייהם וצוחקים בקול רם לאחר כמה חודשים אחר הלידה. גם אם לא גדלנו בבית שבו צחוק היה צליל משותף, אנו יכולים ללמוד לצחוק בכל שלב בחיים.

התחילו על ידי הקצאת זמנים מיוחדים כדי לחפש הומור וצחוק, כמה שאתה יכול ובנה את הצחוק משם.. בסופו של דבר, אתה תרצה לשלב את ההומור והצחוק במארג החיים שלך, ותמצא אותו באופן טבעי בכל מה שאתה עושה!

 

פיתוח חוש ההומור שלנו: קחו את עצמכם פחות ברצינות

מאפיין חיוני אחד שעוזר לנו לצחוק הוא לא לקחת את עצמנו יותר מדי ברצינות. כולנו מכירים את הפרצוף החמוץ הקלאסי עם הלסת המהודקת שלוקח הכל ברצינות עד מוות ובחיים לא צוחק על כל דבר. לא כיף שם!

חלק מהאירועים הם אירועים עצובים באופן ברור ובהם אסור לצחוק. אך רוב האירועים בחיים לא נושאים תחושה חזקה של עצב או של שמחה. הם נופלים לאזור האפור של החיים הרגילים ונותים לכם את הבחירה אם לצחוק או לא.

כמה משפטים מצחיקים שיעוררו בכם צחוק:

"אם גנבו לך את כרטיס האשראי אל תבטל אותו, סביר להניח שהגנב יבזבז פחות מאישתך."

"כאשר מישהו משלם לך שכר מינימום הוא מנסה להגיד לך:"הייתי משלם לך פחות, אבל זה נגד החוק."

"ילדים, אתה מבלה את השנתיים הראשונות בללמד אותם ללכת ולדבר, ואת 16 השנים הבאות בלהגיד להם לשבת ולסתום את הפה."

עוד משפטים מצחיקים ניתן למצוא באתרי ההומור הרבים ביניהם ציטוט – משפטים לפייסבוק, funnymenz – תמונות מצחיקות וסרטונים מצחיקים ועוד..

 

 

כותב:

הכותב הזה פרסם 11 מאמרים עד כה. עוד מידע על הכותב יגיע בקרוב.

כתיבת תגובה

יש להתחבר למערכת כדי לכתוב תגובה.