ימי גיבוש לעובדים

26 ביוני 2013 | כותב: | פורסם בקטגוריה עסקים - כללי

ימי גיבוש לעובדים, זו תופעה יחסית חדשה בשוק העבודה, שכן עד לפני מספר שנים, חשבו המנהלים שלהוציא עובדים ליום חופש, זהו בזבוז של כסף, שבירה לא בריאה של השגרה ונזק של יום עבודה שלם לחברה עצמה.

היום, יודעים מנהלי החברות שלתכנן ימי גיבוש לעובדים זהו דבר רצוי ואפילו חיוני לחברה. ישנן מספר סיבות טובות, מדוע כדאי לקיים ימי גיבוש לעובדים, כאשר העיקרית בהן היא שיום החופש נלקח במרוכז, ביום שבו כל העובדים לא עובדים וככה לא כל עובד לוקח חופש בנפרד ופוגע בעבודה השוטפת של המשרד.

מעבר לכך, המנהל יכול להתבונן מהצד בהתנהלות של העובדים, בין אם במצבים של אינטראקציה חברתית ובין אם זה במשחקי כוח או מחשבה שמופעלים ביום הזה. כך, תוך כדי התבוננות בעובד ביום שבו אינו מחויב להפגין את כישוריו בעבודה, אפשר לשים לב האם יש לעובד כלשהו יכולת מנהיגותית יוצאת דופן, כוח שכנוע גבוה, או יכולת המצאה מיוחדת ולהשתמש בתכונות אלו אחר כך לתועלת העסק.

סיבה נוספת לקיום ימי גיבוש לעובדים נעוצה בעובדה, שעובדים מרוצים עובדים ביותר יעילות מעובדים עייפים וממורמרים. עובדים שנהנו מיום  כיף איכותי ומרתק, יחזרו אחר כך לעבודה עם אנרגיות ואמביציות לעבוד יותר.

יתרה מזאת, גם למנהלים מותר לפעמים לנוח קצת ואפשרות של ימי גיבוש לעובדים יכולה לתרום למנהל יום של מנוחה וחופש גם לעצמו.

מומלץ מאוד לתכנן ימי גיבוש לעובדים בצורה מדוקדקת ומאורגנת, כדי שלא ייווצרו חורים בלוח הזמנים. מומלץ מאוד לבקש את עזרתם של חברות המתמחות בתחום, שיש להם יותר ידע בתכנון לוחות זמנים והתאמה של הרמה והתכנים לעובדים בעסק. כך יש סיכוי גבוה שהיום יהיה יותר אפקטיבי ומהנה.

כמובן שאפשר לתכנן את ימי הגיבוש גם לבד, אבל בדרך כלל קל יותר לפנות לחברות המתמחות בתחום זה.

כותב:

הכותב הזה פרסם 19 מאמרים עד כה. עוד מידע על הכותב יגיע בקרוב.

כתיבת תגובה

יש להתחבר למערכת כדי לכתוב תגובה.