טיפול בפטרת ציפורניים – תרופות סבתא וטיפולים בבית

21 באוקטובר 2014 | כותב: | פורסם בקטגוריה בריאות ורפואה - כללי

למרות שברוב המקרים פטרת הציפורניים הינה בעייה אסתטית ויזואלית בלבד, לעיתים היא עלולה להחמיר, להתפשט, לגרום גם לפטריה בעור ולהגיע לכדי בעייה בריאותית שעלולה לגרום לנזק.

אנשים הסובלים מפטרת ציפורניים מחפשים פתרונות שונים לטיפול בפטרת ציפורניים שאינם כוללים שימוש בתרופות כימיות ובטיפולים העלולים לגרום לתופעות לוואי קשות.

אם הפטרת שלך היא קלה עד בינונית יתכן מאוד שתוכל לפתור את הבעייה באמצעות טיפול בפטרת ציפורניים אותו תוכל לבצע בביתך בקלות, בזול וביעילות.

  • נסה קרמים, תכשירים ומשחות נגד פטרת ציפורניים הניתנים ללא מרשם רפואי- אם אתה מבחין בסימנים לבנים על הציפורן, כתמים צהובים או כל סימן חשוד אחר שעלול להצביע על תחילתה של פטרת ציפורניים כדאי לך למהר לטפל ובכך למנוע את התפתחות הפטרת.

אם יש לך פטריה בעור, טיפול עם אבקות או תרסיסי תרופות ושמירה על הרגליים נקיות ויבשות הם הכרחיים לשמירה על בריאות כף הרגל ומניעת התפתחות פטרת.

  • תכשירים ומשחות. אנשים רבים חוו הצלחה עם משחה. מחקר אחד הראה כי 56 אחוזים מהמשתמשים בתכשיר חיצוני הוכיחו שיפור חלקי בתסמיני הפטרת ו17 אחוזים לא הראו שום שיפור, כדי לראות תוצאות מומלץ להתמיד בשיטה לאורך זמן.
  • קיצוץ ודילול הציפורניים.  עוזר להפחית את הכאב על ידי הפחתת הלחץ על הציפורניים. כמו כן, אם אתה דואג לשייף את הציפורניים לפני המריחה של התכשיר, אתה מאפשר לתכשיר לחדור לשכבות עמוקות יותר של הציפורן ובכך לחסל את פטריות הציפורניים מהר יותר.

גישות אלטרנטיביות ל טיפול בפטרת ציפורניים:

  • תמצית ארס נחשים. מוצר זה מגיע מצמחים ממשפחת החמניות. במחקר של 110 אנשים, התכשיר היה יעיל בערך כמו ciclopirox. הטיפול ניתן שלוש פעמים בחודש הראשון, פעמיים בשבוע במשך החודש השני ופעם בחודש בחודש השלישי.
  • שמן עץ תה. בתכשיר זה נעשה שימוש פעמיים ביום, הוא הוכיח יעילות בטיפול בפטרת ציפורניים, אך יש צורך במחקר נוסף.

 

טיפולים ותרופות

אם אסטרטגיות לטיפול עצמי ומוצרים ללא מרשם לא עזרו, הרופא עשוי להמליץ ​​על שילוב של תרופות מרשם וגישות אחרות, אך גם במקרה של החלמה מפטרת הציפורניים, היא נוטה לחזור ולהתפרץ שוב.

תרופות

  • תרופות נגד פטריות שניתנות דרך הפה- הרופא עשוי להציע טיפול תרופתי נגד פטריות- למתן דרך הפה. מחקרים מראים שהטיפולים היעילים ביותר הם טרבינאפין (Lamisil) וitraconazole (Sporanox). תרופות אלו עוזרות להחליף את החלק הנגוע באיטיות עד לצמיחת ציפורן חדשה.

בדרך כלל התרופה ניתנת במשך שישה עד 12 שבועות. אבל לא ניתן לראות את התוצאה הסופית של הטיפול עד שהציפורן גדלה חזרה, בדר"כ לוקח ארבעה חודשים או קצת יותר כדי לחסל את הזיהום.

שיעורי ההצלחה בטיפול בתרופות נמוכים יותר במבוגרים מעל גיל 65. וסיכויי הצלחת הטיפול גדלים אם הטיפול הסיסטמי ניתן בשילוב עם תכשירים אנטי פטרייתיים חיצוניים

תרופות נגד פטריות דרך הפה עלולות לגרום לתופעות לוואי הנעים בין פריחה בעור לפגיעה בכבד,לכן נדרשות בדיקות דם תקופתיות כדי לוודא שלא נגרם נזק לכבד .רופאים לא ממליצים עליהן לאנשים עם מחלת כבד או אי ספיקת לב או לאלה הנוטלים תרופות מסוימות העולות לגרום לתגובות בין תרופתיות.

  • לק תרופות. הרופא יכול לרשום לק נגד פטריות בשם ciclopirox Penlac אתה מורח את זה על הציפורניים הנגועות שלך ועל העור שמסביב פעם ביום.לאחר שבעה ימים, אתה מנגב את השכבות שהצטברו ומתחיל למרוח שוב, ייתכן שתצטרך להשתמש בסוג זה של לק פעם ביום למשך שנה.
  • קרם נגד פטריות,  הרופא יכול לרשום קרם נגד פטריות, שאתה מחדיר לציפורניים הנגועות שלך אחרי ההשריה. קרמים אלה עשויים לעבוד טוב יותר אם אתה משייף ומדדק את הציפורן קודם. זה עוזר לתרופה לעבור את משטח הציפורן הקשה ולחדור לפטרייה.

טיפול כירורגי ושיטות נוספות

  • הסרת ציפורן. אם זיהום הציפורניים שלך הוא קשה או כואב מאוד, הרופא עשוי להמליץ ​​על הסרת הציפורן. ציפורן חדשה תחליף אותה בדרך כלל, אבל זה יקרה באיטיות ויכול לקחת יותר משנה לצמוח בחזרה לגמרי.לפעמים בניתוח נעשה שימוש בשילוב עם ciclopirox לטיפול במיטת הציפורן.
  • לייזר וטיפולים מבוססי אור אף הם עשויים להיות יעילים ביותר.  מחקר אחד בדק את היעילות של טיפול בליזר פחמן דו חמצני בשילוב עם קרם נגד פטריות ציפורניים. רוב האנשים במחקר נהנו מהטיפול. ודווחו על שיפור משמעותי

כותב:

הכותב הזה פרסם 4 מאמרים עד כה. עוד מידע על הכותב יגיע בקרוב.

כתיבת תגובה

יש להתחבר למערכת כדי לכתוב תגובה.