חשיבות אתרי מאמרים לקידום אתרים

21 ביולי 2012 | כותב: | פורסם בקטגוריה קידום אתרים

בעולם התחרותי והאינטרנטי שבו אנו חיים כיום, כל מי שיש לו עסק מקים אתר באינטרנט. נדמה, שאתרי אינטרנט הפכו לשמש ככרטיסי הביקור של פעם, וככאלה, בעלי אתרים מעוניינים שתהיה להם כמה שיותר חשיפה. חשיפה גדולה יותר משמעותה בדרך כלל גם יותר פניות, וכתוצאה מכך – גם יותר הזמנות עבודה והכנסות. זאת הסיבה, שהתחום של קידום אתרים באינטרנט הפך להיות כל כך פופולארי, ושכל מי שיש לו אתר רוצה לדעת מהן הדרכים הטובות ביותר לבצע קידום אתרים עבור האתר שלו. התשובה לכך היא – כתיבת מאמרים .

כאשר אנו ניגשים לכתוב מאמר, למי עליינו להתייחס? לגוגל או לגולש?
התשובה הטובה ביותר היא: לשניהם. אחרי הכל, מצד אחד, אתר שלא מופיע במנוע חיפוש הוא למעשה כאילו "לא קיים". מצד שני, אתר שמדורג גבוה ומניב תנועה אבל לא מכיל בתוכו שום תוכן מעניין, מקורי או איכותי הוא אתר שלא יצליח ולא משנה כמה גבוה ידורג.

כיצד כתיבת מאמרים עוזרת בקידום אתרים?

 

כל מקדם אתרים יודע שגוגל הוא, קודם כל ולפני הכל, צרכן של תוכן. ברגע שאנו כותבים מאמר או טקסט כלשהו ומעלים אותו לרשת אנו למעשה מספקים לגוגל את הדבר שהוא זקוק לו יותר מכל – מידע. מידע הוא הדרך המניע את גוגל ובלעדיו למנוע החיפוש אין שום משמעות, בדיוק כמו שאין משמעות לספריה ריקה מספרים. לכן, לגמרי לא במקרה, אתרים עם מגוון גדול של תכנים כתובים (והדוגמא הבולטת ביותר היא ויקיפדיה) זוכים בגוגל למקום של כבוד.

כאן נושא כתיבת מאמרים נכנס לתמונה. נכון, סביר מאוד להניח שהאתר שלי לעולם לא יהיה ויקיפדיה ובכל זאת ככל שאצליח לשלב באתר שלי כמות גדולה יותר של מידע איכותי כך אגרום לגוגל "לאהוב" אותי יותר. במקביל, אם בתחילת תהליך כתיבת מאמרים אדע למפות כמות יעדים קטנה ואיכותית ובהמשך אתמקד ביעדים הללו, אז גם אוכל להתחרות באתרים גדולים ממני. בזכות כתיבת מאמרים ממוקדים לנושא מסויים אוכל למקם את עצמי גבוה יותר, לעתים קרובות גם מעל לאתרים אחרים שמכילים תוכן רב ממני אבל "מתפזרים" על פני עשרות ומאות נושאים שונים. כמו בחיים גם בתהליך קידום אתרים בגוגל ה"מומחה" יזכה להעדפה על פני "כולבויניק" שעוסק בהכל אבל לא מתמקד בדבר.

איך למצוא רעיונות למאמרים?
ההשראה היא המרכיב החשוב ביותר בתהליך הכתיבה וכך גם בתהליך כתיבת מאמרים. לצערנו לרוב זה גם המשאב החמקמק מכולם. במקרים שבהם הראש מתרוקן והרעיונות פשוט מסרבים להגיע זכרו כי "אין חדש תחת השמש" וכי המאמר שאתם מתקשים לכתוב סביר להניח שכבר נכתב, בצורה זו או אחרת, על ידי מישהו אחר במקום אחר ובזמן אחר בעבר.
בתהליך כתיבת מאמרים, תוכן כזה, שכבר קיים ומוכן, יכול לשמש השראה נפלאה. כדי למצוא אותו פשוט חפשו בגוגל. אבל תזהרו, אל תחשבו להעתיק, זכרו כי המטרה בתהליך כתיבת מאמרים היא לא רק תוכן אלא "תוכן איכותי" ואם תעתיקו, גם הגולש וגם המנוע יתייחסו אליכם בהתאם.

לסיכום:

תהליך כתיבת מאמרים הוא חלק בלתי נפרד ממחזור חיי האתר ברשת והוא אחד מאבני היסוד של תהליך קידום אתרים. כתיבת מאמרים מאפשרת לנו לייצר תוכן רב ומקורי באתר שלנו ובהמשך מספקת לנו משאב שבאמצעותו נוכל להשיג קישורים ותנועה לאתר. תהליך כתיבת מאמרים נכון, שמתחיל עם מחקר ואיתור הזדמנויות, ממשיך עם הטמעה נכונה באתר ומסתיים עם הפצה רוחבית יועיל מאוד להצלחת האתר ויעזור לו לשפר את מקומו במנועי החיפוש, בנוסף חלק חשוב מאוד להצלחת המאמר הוא פרסומו באתרי מאמרים איכותיים.

כותב:

הכותב הזה פרסם 22 מאמרים עד כה. עוד מידע על הכותב יגיע בקרוב.

כתיבת תגובה

יש להתחבר למערכת כדי לכתוב תגובה.