האם משתלם להיות מנעולן בירושלים שעובד 24 שעות ביממה?

7 בפברואר 2013 | כותב: | פורסם בקטגוריה בנייה, שיפוצים ואחזקה

בניגוד להרבה עבודות שבהן העובד נדרש לשעות קבועות ונוחות (8 עד 5 בערב, או במקרים יותר קיצוניים 9 בבוקר עד 8 בערב) מנעולן בירושלים עשוי למצוא את עצמו נדרש לעבוד בשעות מטורפות, כגון עבודה בשעות הקטנות של הלילה, או אפילו לפעמים לעבור ימים שלמים בכלל בלי לישון. לפיכך, נשאלת השאלה – האם באמת משתלם לעבוד 24 שעות ביממה? חשוב להדגיש שכמובן אף בן אנוש לא יכול לעבוד 24 שעות, אבל הכוונה היא להיות זמין 24 שעות, באופן שאתה תמיד ישן עם הטלפון הנייד לידך, ומאפשר לאנשים "להקפיץ" אותך בכל שעה שהם רק יחפצו?

שיקולים בעד עבודת פורץ מנעולים 24 שעות:

1) כסף: כמובן שזה השיקול העיקרי, שהרי המניע הכי חשוב (או לפחות אחד מהחשובים ביותר) בעת יציאה לעבודה הינו הכנסה כלכלית. כשעובדים 24 שעות ביממה לא מפספסים שום לקוח. הסיבה שזה רלוונטי במיוחד לעבודתו של מנעולן הינה שבניגוד לעבודות אחרות – אנשים באמת נזקקים לעזרתו של פורץ גם בשעות לא שעות, ובנוסף – בגלל שמדובר באמצע הלילה ניתן לגבות סכומים של פי 2 או יותר מהסכום לאותה עבודה בשעות היום.

2) לא מפספסים לקוחות: אם אנחנו עובדים כל הזמן- נשיג הכי הרבה לקוחות – שיוכלו אחר כך לחזור אלינו גם בשעות העבודה הרגילות. אחרת, אותם לקוחות יתרגלו לעבוד עם המתחרים שלנו, ואנו "נפסיד" בתחרות.

שיקולים נגד עבודה של מנעולן 24 שעות:

1) פגיעה באורח החיים ה"שפוי". אין אפס, עבודה 24 שעות ביממה יכולה להטריף את האדם. אם מדובר בזמן קצר זה עוד אפשרי, אבל כשזה הופך לדרך חיים זה עשוי להיות בלתי נסבל. זה הסיבה שאנחנו מנעולי שמאי – מנעולן בירושלים משתדלים שלא לעבוד באופן קבוע 24 שעות, וגם אם כן – שהעבודה תהיה במשמרות ושלא יהיה מישהו שעובד יותר מלילה אחד רצוף.

2) פגיעה במשפחה: כשאתה לא רווק, הטלפונים באמצע הלילה עשויים להטריף לא רק אותך, אלא גם את בת/בן הזוג, באופן שעשוי לפגוע פגיעה קשה מאוד ביחסים, ובמקרים מסויימים אף להביא חלילה לפירוק המשפחה.

לסיכום, יש שיקולים לכאן ולכאן. כפי שכבר ציינו, אנחנו במנעולי שמאי משתדלים מצד אחד לתת שירות כמעט כל הזמן, ומצד שני לדאוג שהאנשים שלנו לא יאבדו את השפיות, ולא יהפכו לעבדים של כסף.

כותב:

הכותב הזה פרסם 1 מאמרים עד כה. עוד מידע על הכותב יגיע בקרוב.

כתיבת תגובה

יש להתחבר למערכת כדי לכתוב תגובה.