דלת רב בריח – למה זה כדאי?

19 באוקטובר 2014 | כותב: | פורסם בקטגוריה צרכנות

כיום, דלת רב בריח היא הבחירה הנפוצה ביותר בבתים ישראלים. דלת זו הולכת ביד אחת עם דלת פלדלת, והיא מציעה לישראלים את תחושת הביטחון שהם זקוקים לה כאשר הם בבית שלהם.

מרבית בתי מגורים בישראל כוללים דלת רב בריח בכניסה. הסיבה לפופולאריות של דלת זו היא האבטחה המרבית שהיא מציעה למשפחות ויחידים ותחושת הביטחון שהם זקוקים לה בבית שלהם. אפשר לראות את הדלת הזו הן בבתים פרטיים והן בדירות בבנייני מגורים, ששניהם מהווים מטרה לפורצים (אם כי בתים פרטיים חביבים במיוחד על פורצים).

דלת רב בריח הפכה בשפה היומיומית שלנו לדלת "פלדלת". אבל מה נחשב לדלת פלדלת והאם כל דלת יכולה לתת לנו את הביטחון המרבי?

לפני הכל, נתחיל ונאמר שדלת היא בדרך כלל לוח מתכת, עץ או חומר קשיח מסוג אחר, שצד אחד שלה מורכב על גבי ציר בפתח קיר. הדלת נועדה לפתוח ולסגור מעבר כניסה אל תוך הבית, וכך היא מספקת ביטחון ופרטיות. הגודל הסטנדרטי לדלת כניסה עומד על 80X200 ס"מ, אך מכיוון שתקנות התכנון והבנייה אינן שלמות וברורות בנושא זה, אפשר למצוא דלתות כניסה בגדלים נוספים.

כמובן שלא כל דלת היא דלת רב בריח וזה תלוי בחומר שממנו היא עשויה. הפלדלת היא דלת שיש לה טכנולוגיית אבטחה גבוהה במיוחד, הרבה יותר מזו שיש לדלתות פנימיות בבית. פלדלת כוללת צילינדר חכם עם מספר בריחים שנכנסים לתוך משקוף בנעילה, ולא ניתן לקדוח אותו.

כבר 30 שנה דלת רב בריח מלווה אותנו וכיום היא הפופולארית בכניסה לכל בית בישראל בשל החוזק שלה, הביטחון והבידוד שהיא מציעה לנו. כיום הדלתות כוללות גם ציפוי מיוחד שנותן לה מראה של דלת עץ. כמו כן, אפשר היום למצוא אותה במגוון רחב של עיצובים, החל מהמראה החלק והפשוט ועד לעיצובים מורכבים בטכנולוגיה מתקדמת עם מערכות אזעקה מובנות, תאורה מעל חור המנעול ועוד.

בחירת הדלת המתאימה

דלת כניסה לבית היא השקעה לא קטנה, ולכן רצוי לעשות את הבחירה בצורה מושכלת. כדי לעשות את הבחירה הנכונה, כדאי להתייעץ עם בעלי מקצוע מהתחום, הן באשר להתאמת העיצוב שלה והן באשר למידת האבטחה שהיא נותנת בהתאם לצרכים של בני הבית והסביבה בה הבית נמצא.

כדאי כמובן להתייחס למותג ולבחור באחד האיכותיים שיש בשוק. בנוסף, יש לשים לב לאחריות שניתנת עבור הדלת, שזו כמובן משפיעה במידה מסוימת על המחיר הסופי; במקרים מסוימים אפשר להרחיב את האחריות.

יש לשים לב שהדלת שבוחרים עמידה לתנאי מזג האוויר, גם הקיצוניים ביותר, כדי שתוכל להישמר לאורך זמן.

אם תרצו, תוכלו למצוא דלת נעלמת, כזו שכלפי חוץ בולטת לעין אבל בתוך הבית היא משתלבת עם הצבע והטקסטורה של הקיר. כאן מדובר בהתאמה אישית, וזה יצריך השקעה כספית נוספת.

כותב:

הכותב הזה פרסם 1 מאמרים עד כה. עוד מידע על הכותב יגיע בקרוב.

כתיבת תגובה

יש להתחבר למערכת כדי לכתוב תגובה.