אלומיניום – מה הם השימושים הפופולאריים?

21 בדצמבר 2012 | כותב: | פורסם בקטגוריה בנייה, שיפוצים ואחזקה

אלומיניום הוא אחד מהמתכות הקלות הרווחות יותר מכל בשימושים בתעשייה. הסיבה לפופולאריות הגדולה שלו זאת העובדה כי חומר זה הינו משאב שניתן לרקע ללא קושי, לעצב ולגבש. הוא נחשב מתאים וטוב מאוד לעבודה.

אלומיניום – יתרונות

מבחינת עיצוב אלומיניום והתאמתו לחיי היומיום, לחומר זה יש תכונה של חישול גבוה במיוחד, הוא רך למלאכה אך לא מתפורר, נחשב מבריק באופן יחסי לחומר גלם בלתי מעובד והוא מבוקש בקרב בעלי מקצוע, בנאים וקבלנים. הוא משתלב נהדר בשיתוף אובייקטים שונים והינו עמיד בפני איתני הטבע. הוא אינו הופך לחלוד בקלות והוא אינו מתבלה. אותו קל למחזר וזאת עוד אחת מהסיבות המרכזיות שהפופולאריות של החומר עצומה: מחזור חומ זה שווה חסכון במשאבים וידידותי בהרבה יותר לסביבה.

עוד תכונות נהדרות לאלומיניום

אלומיניום הינו משאב מבוקש בתעשייה ובחיי היומיום שלנו והינו משמש למגוון מוצרים שאנחנו מכירים ביום יום. כגון לדוגמה לפחיות שתייה וזאת מהסיבה שאינן מחלידות או לחילופין משרות טעם לוואי למשקה, לתריסים ונציאניים, פרופילים, כלי מטבח איכותיים, מסגרות חלונות וכו'.
בשטח המכאני הכבד במיוחד משמש החומר למגוון שימושים באובייקטים גדולים כמו לדוגמה מטוסים, משאיות, חלקים של מכוניות, אדני רכבת ופסים, חלקים ואובייקטים של כלי שיט ואפילו טילים.בשטח הבנייה קל למצוא אלמנטים רבים יותר העשויים אלומיניום כמו למשל לדוגמה: פרגולות, במגוון עיצובים, מרפסות, תוספות בנייה, משקופים, תריסים חשמליים, תוספות לבנייה חכמה או בנייה אמריקאית, ואף בנייה של בתים ומבנים שלמים הנבנים ממנו מבחינה מכאנית הוא מצטיין בכמה וכמה תכונות ההופכות אותו ליותר יעיל בהרבה יותר:  הוא מוליך חום מצויין, הוא למעשה זול במיוחד מהנחושת, הינו מעולה לייצור של דיסקים משום שהוא מהווה גם מוליך חשמלי, הוא למעשה מספיק לניירות עטיפה בעוביים שונים, החל מעטיפה של אוכל עד עטיפה של אובייקטים גדולים וריקועים, הוא מתאים לתעשיית בקוסמטיקה ושימור תכשירים, והינו מעורב יחד עם תחמוצת ברזל ואבקות תרמיט.

אלומיניום – הבחירה ההגיונית ביותר

לבסוף נאמר ש בכל הקשור אליו מסתבר שעבודה, בנייה ועיצוב באמצעות אלומיניום הוא הפתרון המתאים. הוא נוח וקל לבנייה, הינו ממוחזר, בעל תוכנות רבות אותן אפשרי לעצב, קל ונוח למלאכה. כיום, אינו משמש רק לצרכי תעשייה או תוספות בנייה, הינו חלק בלתי נפרד מהעיצוב ויש אף אדריכלים מהנדסים ומעצבים המתגאים במחיצות  בהן משתמשים לחלוקת אזורים, בשימוש של האלומיניום באפנון ובאופן תרומתו משמעותית במחזור ושמירה על הסביבה.

כותב:

הכותב הזה פרסם 4 מאמרים עד כה. עוד מידע על הכותב יגיע בקרוב.

כתיבת תגובה

יש להתחבר למערכת כדי לכתוב תגובה.